FAKT24


sviatok má , zajtra

  TVRDÉ SLOVÁ

  Povedal to jasne! Štiepenie KDH zachráni Fica a Kaliňáka

  10.02.2018 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Úplne nový pohľad na súboj o predsednícky post v KDH medzi Alojzom Hlinom a Richardom Vašečkom ponúka Bývalý poslanec Most Zsolt Simon. Podľa neho rozdelené KDH, ktoré sa nedostane do parlamentu pomôže hlavne Smeru a Robertovi Ficovi a Róbertovi Kaliňákovi.

  Kaliňák lupa
  Premiér Fico a minister vnútra Kaliňák. | sita

  Simon upozorňuje predovšetkým na nezastupiteľnú úlohu KDH pri dôležitých politických udalostí v minulosti. “Každý, kto je aspoň trošku zbehlý v politike a vie, ako sa tvorí parlamentná matematika, si musí uvedomovať, že zmena v krajine bez KDH v parlamente nenastane. Na zmenu je potrebný každý jeden voličský hlas. Aj tie, ktoré sú v košiari KDH. Bez KDH by nenastala zmena v roku 1998, keď sa skončila éra mečiarizmu. Nenastala by ani zmena v roku 2010, keď končila prvá vláda Roberta Fica,” napísal Simon vo svojom blogu na Denníku N.

   

  Kandidatúru na post predsedu KDH na marcovom sneme nečakane oznámil poslanec OĽaNO Richard Vašečka. Ten za chrbtom Alojza Hlinu vstúpil do KDH a chce ho zosadiť z predsedníckeho postu. “Rozkolísanie rastu preferencií KDH, nebodaj ich pokles môže znamenať, že hlasy pre KDH skončia mimo parlamentu. Slovensko a jeho občania, ktorí chcú zmenu v krajine, no šance na jej uskutočnenie budú bez KDH zásadne menšie,” dodáva Simon. Podľa neho budú zo štiepenia KDH profitovať Fico s Kaliňákom, ktorí aj naďalej môžu tvrdiť, že voči nim neexistuje alternatíva. 

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku