FAKT24


sviatok má , zajtra

  EURO

  Cséfalvayová: Predpovede o neúspechu eura a eurozóny sa vôbec nenapĺňajú

  10.02.2018 18:00 / politika google+ twitter facebook

  Poslankyňa NR SR a podpredsedníčka Výboru pre európske záležitosti Katarína Cséfalvayová je rada, že predpovede o neúspechu eurozóny sa nenaplnili.

  Katarína Cséfalvayová lupa
  Katarína Cséfalvayová | SITA

  „Deje sa pravý opak. Podľa údajov Eurostatu ekonomika eurozóny rástla v minulom roku najrýchlejšie za 10 rokov. HDP krajín eurozóny sa zvýšil o 2,5 % a v celej Európskej únii sa HDP zvýšil rovnako o 2,5 %. Napriek všetkým europesimistom a spochybňovačom EÚ je únia životaschopná,“ povedala Cséfalvayová dnes pre agentúru SITA.

   

  S odstupom času sa poslankyni vzhľadom na tieto fakty zdajú až tragikomické predpovede Richarda Sulíka, ktorý hovoril nielen to, že Angela Merkelová skončí po najbližších voľbách v Nemecku s hanbou, ale minulý rok tiež povedal, že EÚ je na pokraji rozpadu a stále vytrvalo hovorí o zániku eura, naposledy dal verejnosti termín v roku 2025. „Opak je pravdou, ekonomika rastie a je aj na nás, aby sme prijímali ďalšie opatrenia pre stabilizáciu eurozóny, Schengenu a vlastne aj EÚ ako celku,“ povedala Cséfalvayová.

   

  Podľa poslankyne, aby EÚ obstála v globálnej súťaži bude však potrebovať ďalšie zásadné zmeny na posilnenie eurozóny, aby v prípade ďalšej krízy bola silnejšia a viac pripravená. „Potrebuje pravý opak toho, čo dnes navrhujú niektorí „experti“, ako napríklad pán Sulík, ktorý by si zo spoločného európskeho koláča chcel vyberať len hrozienka, ktoré sa mu práve hodia. V skutočnosti však silnejší budeme len spolu, s väčšou spoluprácou, a práve to bude presadzovať Most-Híd,“ uzavrela Cséfalvayová.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku