FAKT24


sviatok má , zajtra

  PRIZNANIE PO ROKOCH

  Ficova pravá ruka to priznala. Takto to bolo s prehrou s Kiskom v súboji o prezidenta!

  11.02.2018 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Robert Fico je najdlhšie slúžiacim premiérom v histórii Slovenska. So stranou Smer dokázal štyrikrát vyhrať voľby. Má však na svojom konte aj pár prehier. Tá najbolestivejšia prišla v roku 2014, keď Fico po víťazstve v prvom kole prezidentský volieb v tom druhom zdrvujúco prehral s Andrejom Kiskom.

  Fico Kiska lupa
  Premiér a prezident sa doťahujú. | sita

  Fico už bez okolkov priznáva, že kandidovať za prezidenta bolo jedným z jeho najhorších rozhodnutí. Druhým dychom však samozrejme pridáva, že ľudia jednoducho nechceli, aby opustil post premiéra. A tak hlasovali proti nemu. Ficovu kampaň vtedy riadil Marek Maďarič, ktorý po rokoch priznáva, že v Smere vedeli, že Fico v druhom kole nemá šancu.  

   

  “Nevedeli sme dostatočne dobre jeho voličov presvedčiť, že majú v ich očiach dobrého premiéra posunúť do Prezidentského paláca, kde aj širšia verejnosť vie, že sú slabšie kompetencie. V danej chvíli to vyzeralo tiež tak, že keby sa Robert Fico stal prezidentom, Smer by mal predsedu parlamentu, premiéra a aj prezidenta. Bol to silný argument pre protikandidátov a ani ľudia nechceli takúto koncentráciu moci. A tiež k nám vtedy práve doplávala móda zvoliť nepolitika. Prečo som to nevidel? Videl som, ako veľmi Robert Fico chce byť prezidentom a chcel som mu to dopriať. Strácal som objektivitu pri posudzovaní prieskumov, ktoré som mal, kde sme aj s určitým predstihom videli, že Fico by v druhom kole prehral,” povedal Maďarič pre Denník N.

   

  Smer teraz čaká náročná úloha vybrať správneho kandidáta pre nadchádzajúce prezidentské voľby. Fico už svoju prípadnú kandidatúru vylúčil a rovnako odmietol kandidovať aj Miroslav Lajčák. Uvidíme, či Smer napokon nenominuje práve Maďariča. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku