FAKT24


sviatok má , zajtra

  FINANCOVANIE SDKÚ

  Problém pre Dzurindu! Firma mala SDKÚ darovať 750 000. Teraz je však všetko inak

  11.02.2018 09:35 / politika google+ twitter facebook

  Tím Gorila opäť vyšetruje podozrivé financovanie SDKÚ. A zdá sa, že špičky teraz už mŕtvej strany by mohli mať problém. Objavujú sa totiž darcovia, ktorí tvrdia, že peniaze strane nedali.

  Mikuláš Dzurinda lupa
  Mikuláš Dzurinda | SITA

  Medzi darcami napríklad figurovala firma Autotrend, ktorá mala strane darovať 750 000 korún. Príjmový doklad vyhotovil za stranu Štefan Hudec. “Pána Hudeca som nikdy v živote nestretol. Neviem, ako vyzerá, neboli sme spolu osobne,” povedal pre Plus 7 dní jeden z konateľov firmy. Tá mala SDKÚ peniaze darovať v roku 2000. “Pokiaľ viem, naša firma v tom čase nestála tak skvelo, aby sme si mohli dovoliť len tak darovať trištvrte milióna na účet nejakej politickej strane,” dodáva konateľ.

   

  Polícia opäť začala trestné stíhanie vo veci skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie v súvislosti s fiktívnymi darmi pre politickú stranu SDKÚ. Na problém s finančnými darmi pre SDKÚ upozornila v roku 2004 Aliancia Fair-play. Tej viacero ľudí zo zoznamu darcov pre SDKÚ potvrdilo, že strane peniaze nedali.

   

  "Nie je možné preukázať, že osoby, ktoré tvrdia, že dary SDKÚ neposkytli, naozaj tieto dary strane nedali. Strana si totiž svojich darcov eviduje a dary riadne zdanila. Preto prokurátor rozhodol, že trestné stíhanie vo veci zastaví,“ tvrdila v roku 2006 prokuratúra, keď vyšetrovanie kauzy skončilo. Vyšetrovanie takejto kauzy sa po rokoch môže obnoviť iba vtedy ak sa v prípade objavili nové skutočnosti. Zdá sa teda, že sa máme na čo tešiť.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku