FAKT24


sviatok má , zajtra

  SKLAMANIE

  Odhalil kauzu Gorila: Nikdy sa to nevyšetrí! Odchádzam zo Slovenska

  12.02.2018 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Kauza Gorila sa dá bez problémov označiť za najväčšiu kauzu v histórii Slovenska. Už niekoľko rokov máta Slovensko a má na svedomí politický koniec SDKÚ. Stále nevieme, či sa udalosti odohrali tak ako boli opísané v spise Gorila a ani to, či sa so šéfom Penty stretol aj premiér Fico. Celú kauzu odhalil novinár Tom Nicholson, ktorý teraz opúšťa Slovensko.

  Nicholson lupa
  Tom NIcholson | sita

  Nicholson o kauze Gorila napísal v denníku SME a napokon o Gorile napísal aj knihu. Stále však platí, že udalosti v tzv. Spise Gorila sa ani nepotvrdili a ani nevyvrátili. Polícia skutočnosti z Gorily stále vyšetruje a stále čakáme na vyústenie tohto prípadu.

   

  Nicholson sa však rozhodol, že nebude čakať na Slovensku. Po 25 rokoch života na Slovensku sa totiž rozhodol zbaliť a odchádza späť do Kanady. Aj preto, že si myslí, že kauza Gorila sa nikdy nevyšetrí. “Na sto percent sa to nikdy nevyšetrí. Tak ako únos (Kováča) sú skutky, pri ktorých majú mocní ľudia záujem, aby zostali utajené,” povedal Nicholson v relácii Na rovinu.

   

  Nicholson objasnil aj to prečo sa rozhodol odísť zo Slovenska: “Som unavený z toho, že stále žijem v kŕči. Stále je to nejaký policajný výsluch alebo som pred súdom,” vysvetlil Nicholson. Tiež priznal, že po rokoch pochopil postoj agenta SIS Petra Holúbeka, ktorý bol autorom spisu Gorila. Ten totiž napokon rezignoval na vyšetrenie Gorily a stiahol sa do úzadia. “Teraz mu už rozumiem. V 90-tych rokoch ľudia nevedeli ako funguje štát, tak im to bolo treba ukázať. Ale stále volia HZDS a Smer, tak im to treba opakovať, ale nič sa nezmení. A potom zistíš, že majú úplne iné priority. Zaleží im na sociálnych istotách. Nebudú riešiť privatizáciu, pretože z toho nič nemajú. Nemá veľký zmysel stále biť na ten istý bubon a čakať, že sa ľudia zobudia,” dodáva Nicholson. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku