FAKT24


sviatok má , zajtra

  SPOR

  Opäť kríza v koalícii. Danko a Gajdoš poriadne vytočili Bugára!

  13.02.2018 09:30 / politika google+ twitter facebook

  Ficova vládna koalícia má opäť problém. Tentokrát sa do seba pustili SNS a Most-Híd. Dôvodom sú nezhody na ministerstve obrany, ktoré medzi sebou majú minister Peter Gajdoš za SNS a jeho štátna tajomník z Mostu Róbert Ondrejcsák.

  Danko lupa
  DEanko sa pridáva k Bugárovi. | sita

  Štátneho tajomníka počas minulého týždňa vytočil fakt, že vedenie ministerstva zablokovalo pre jeho úradníka jazykový pobyt v zahraničí. Svoju frustráciu ventiloval na sociálnej sieti. “Ad absurdum. Mám šikovných kolegov. Jeden z nich bol pozvaný na kurz do Garmisch Partenkirchen-u, do Marshall Centra. Je to spoločná, americko-nemecká inštitúcia, so špičkovými odborníkmi a celá generácia slovenských odborníkov sa tam vzdelávala za uplynulé dve desaťročia. Kolegu vybrali z niekoľko stoviek odborníkov z celého sveta. Mal tam stráviť jeden mesiac a riešiť tému, ktorá je v súčasnosti absolútne kľúčová: strategickú komunikáciu. Stratcom patrí k jeho každodennej agende v mojej kancelárii. Ale do Garmischu nepôjde, lebo šéf Ministerstva obrany to zablokoval. Lebo. Akože úprimne, je veľmi trápne, že kurz jedného (aj keď šikovného) štátneho zamestnanca riešime takto,” napísal Ondrejcsák.

   

  “Ministerstvo obrany SR nemá dôvod komentovať názory pána štátneho tajomníka, ktoré prezentuje na svojom súkromnom facebookovom profile. Je to jeho osobný názor, netreba za tým hľadať žiadny spor," zareagovala hovorkyňa rezortu Danka Capáková. Ondrejcsákov postoj však mal vytočiť Gajdoša, ktorý žiadal jeho stiahnutie z ministerstva. Na to zareagoval Béla Bugár, ktorý predsedovi SNS Dankovi odkázal, že ak odíde Ondrejcsák musí skončiť aj minister Gajdoš. “Aj pán minister musí vedieť, že my budeme stáť za naším človekom, ktorý je ešte navyše odstavený od všetkého. Už je toho dosť,” povedal Bugár pre Plus jeden deň. Danko chce spor vyriešiť a stretnúť sa s Bugárom.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku