FAKT24


sviatok má , zajtra

  SAS

  Poslanci budú na výbore riešiť Galkove odpočúvanie!

  13.02.2018 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Poslanci sa budú v stredu 14. februára o 14:00 zaoberať údajným zneužívaním vojenského obranného spravodajstva v prospech strany Sloboda a Solidarita v období pôsobenia Ľubomíra Galka vo funkcii ministra obrany.

  ľubomír galko lupa
  ľubomír galko | sita

  S návrhom prišiel poslanec NR SR a podpredseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Peter Šuca (Smer-SD) v mene troch kolaičných strán Smer-SD, Most-Híd a SNS. Návrh podporilo 93 poslancov. Opozícia pred hlasovaním o návrhu na poslaneckom grémiu vyjadrila obavy, čo môže nasledovať. O aké obavy ide, podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd) neuviedol.

   

  Na piatkovej mimoriadnej schôdzi, na ktorej minister obrany Peter Gajdoš (SNS) vysvetľoval poslancom postupy ministerstva pri jednotlivých projektoch prezbrojenia armády, koaliční poslanci exministrovi obrany Galkovi pripomenuli jeho predražené nákupy či kauzy. "Pneumatiky, ktoré ste vy osobne kúpili, pán Galko, môže v súčasnosti rezort obrany použiť jedine ak tak v tombole," reagoval koaličný poslanec Dušan Bublavý (Smer-SD). Viacerí koaliční poslanci Galkovi pripomenuli, že odpočúval i vlastnú sekretárku. Aj minister vnútra Robert Kaliňák sa domnieva, že Galko nemá právo hodnotiť prácu ministra Gajdoša. "Keď pán Galko sedel na stoličke ministra obrany, nevedel reagovať ani na základné otázky o tom, ako si predstavuje budúcnosť ozbrojených síl. Mohli ste nám to osobne predviesť, ako sa obstaráva a nakupuje transparentne, pán poslanec," uviedol Kaliňák.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku