FAKT24


sviatok má , zajtra

  KISKA JE OUT

  Je koniec! Kiska nebude znova kandidovať za prezidenta!

  14.02.2018 00:26 / politika google+ twitter facebook

  To, čo sa niekoľko týždňov povrávalo v kuloároch je realitou. Andrej Kiska s najväčšou pravdepodobnosťou nebude druhýkrát kandidovať za prezidenta. Lídrom opozičných strán odkázal, aby si hľadali vlastných kandidátov.

  Kiska lupa
  Prezident Kiska. | sita

  To, že Kiska vážne zvažuje možnosť nekandidovať už pred pár dňami povedal líder OĽaNO Igor Matovič. Teraz to ešte jasnejšie povedal aj predseda KDH Alojz Hlina. “Nebudem sa vyjadrovať k súkromnej komunikácii s pánom prezidentom. Vašou nápovedou však môže byť, že sa KDH od toho momentu rozhodlo intenzívnejšie hľadať kandidáta na prezidenta,“ cituje Hlinu Denník N.

   

  Kiska už v minulosti povedal, že neplánuje zakladať stranu a kandidovať v parlamentných voľbách. Očakávalo sa preto, že bude znova kandidovať na prezidenta. V priebehu uplynulých dvoch mesiacov sa však stretol s predstaviteľmi väčšiny strán a otvorene im povedal, že si majú hľadať iného kandidáta na prezidenta. Hlavnou príčinou prečo nechce znova kandidovať sú údajne rodinné dôvody. Otázne však zostáva, či napokon Kisku jeho okolie nepresvedčí, aby znova zabojoval o prezidentský post.

   

  Svoju kandidatúru na prezidenta zatiaľ ako jediný oznámil Radovan Znášik. Naopak kandidovať znovu odmietol premiér Robert Fico a kandidatúru vylúčil aj minister Miroslav Lajčák. Stále častejšie sa spomína meno bývalého ministra spravodlivosti Štefana Harabina a očakáva sa, či kandidatúru neohlási aj Marián Kotleba. Spomedzi opozičných politikov zatiaľ padli dve mená žien Veronika Remišová a Lucia Nicholsonová. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku