FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY

  Šokujúca správa pre exministra Galka: RAKOVINA!

  14.02.2018 17:01 / politika google+ twitter facebook

  Má problémov vyše hlavy. Exminister obrany Ľubomír Galko si po Novom roku vypočul poriadne zdrvujúcu správu. Lekári mu totiž oznámili, že má zhubný nádor.

  Podpredseda SaS Ľubomír Galko lupa
  Podpredseda SaS Ľubomír Galko | SITA

  Galko je momentálne pod paľbou kritiky za kauzu odpočúvania, ktorá sa tiahne už niekoľko rokov. Teraz však vyplávali na povrch nové skutočnosti. Toto však nie je jediný boj, ktorý známy politik zo strany Sloboda a Solidarita zvádza. Podľa informácií denníka Nový Čas, mu totiž lekári diagnostikovali rakovinu hrubého čreva. Galko sa mal už dokonca podrobiť aj operácii, pri ktorej mu ho odstránili. Išlo totiž o nádor zhubný.

   

  "Nechcel som to povedať, ale teraz mám ťažké obdobie. Nedávno mi diagnostikovali vážny zdravotný problém, dnes mám hlavu inde, ako sa zaoberať nejakou osobnou pomstou," povedal o svojom zdravotnom stave pre denník Plus JEDEN DEŇ exminister obrany. Aby toho nebolo málo, musí odrážať útoky aj svojich politických protivníkov, ktorí teraz riešia kauzu z čias jeho ministrovania. Odpočúvanie novinárov vtedy stálo Galka post ministra obrany a ani teraz to nemá ľahké. Koalícia ho chce preto odvolať z postu šéfa osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ. Tomu je to však momentálne jedno a najdôležitejší je pre neho zdravotný stav.

   

  Zdá sa však, že sa našiel niekto, komu Galkov zdravotný stav nie je ľahostajný a dokonca pochádza z radov koalície. Poslanec a mediálny poradca Fica Erik Tomáš totiž navrhuje, aby sa o jeho odvolaní nerokovalo a odložili tento bod na neurčito. "Parlament sa má dnes zaoberať vážnymi podozreniami smerujúcimi ku Galkovi v známej kauze nelegálneho odpočúvania novinárov, zamestnancov rezortu obrany či obyčajných ľudí. Sám tento prípad vnímam citlivo, lebo jednou z obetí odpočúvaní vojenskou tajnou službou pod vedením vtedajšieho ministra Galka v roku 2011 som mal byť aj ja ako hovorca opozičnej strany Smer-SD," povedal Tomáš.

   

  Ohľadne nových zistení v prípade odpočúvania za Galkovho ministrovania sa do neho pustil tiež bývalý šéf rezortu obrany Martin Glvač. "Ak je toto pravda, tak v dejinách Slovenska nebol väčší škandál ako je toto. Povedal by som, že je to slovenský Watergate," povedal Glvač a dodal: "Väčší škandál na Slovensku v histórii tajných služieb na Slovensku nebol. Myslím si, že dávali sudcom falošné zdôvodnenia. Toto je také zneužitie, aké v histórii ešte nebolo. Som z toho zhrozený." Zároveň SaS odkazuje, že si zrejme pomýlili skratky a oni nie sú SIS.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku