FAKT24
  ZASE MLŽÍ

  Tajomný Fico: Ja na Ústavnom súde? Mám na to kvalifikáciu!

  18.02.2018 15:20 / politika google+ twitter facebook

  Utečie na Ústavný súd alebo nie. Premiér Robert Fico sa stále nevyjadril jasne, či bude kandidovať za ústavného sudcu alebo nie. Fico síce hovorí o ďalších voľbách a víťazstve pre Smer. Opäť však jasne nepovedal, že nebude kandidovať na ústavného sudcu.

  Fico lupa
  Premiér Fico | sita

  Premiér naopak hovorí o tom, že úvahy o jeho kandidatúre sú logické vzhľadom na jeho kvalifikáciu. To by naznačovalo, že svoje pôsobenie na Ústavnom súde prinajmenšom zvažuje. “Mal som to šťastie, že som popri svojom profesionálnom živote stihol veľa, v rokoch 1993 až 2000 som zastupoval Slovensko na Európskom súde pre ľudské práva, robil som aktívne v trestnom práve, niekto môže túto otázku otvárať, či by som, vzhľadom na moju kvalifikáciu, nemal o túto prácu záujem, ale opakujem, že mojou ambíciou je vyhrať ďalšie voľby,” povedal Fico v diskusnej relácii V politike na TA3.

   

  Premiér však usilovne opakuje to, že sa chce pričniť o to, aby Smer vyhral aj piate parlamentné voľby za sebou. “Mám jasnú ambíciu a tou je vyhrať piatykrát za sebou voľby a zostaviť štvrtú vládu. Smer je najúspešnejší politický projekt na Slovensku, ešte tu nikto zatiaľ nevyhral štyri parlamentné voľby za sebou a bol by som rád, keby sme tento rekord prekonali a išli ďalej,” dodáva Fico. Pravda je však taká, že aj pred svojou neúspešnou kandidatúrou na prezidenta mlžil a tváril sa, že kandidovať nebude. Nechajme sa prekvapiť. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku