FAKT24
  ŠOK

  Tak toto prekvapí všetkých! Nahradí Kisku tento predseda koaličnej strany?

  24.02.2018 10:06 / politika google+ twitter facebook

  Tak toto by bolo určite šok pre všetkých. Jedným zo spomínaných kandidátov na post prezidenta je aj súčasný predseda Mostu Béla Bugár. V Moste-Híd sa podľa informácií TASR spomínalo meno Bugára ako možného kandidáta.

  Kiska lupa
  Prezident Kiska. | sita

  Stále viac sa dá zrejmé, že na post prezident nebude kandidovať súčasná hlava štátu Andrej Kiska. A tak sa otvára cesta pre nového prezidenta. Strany sa zatiaľ celkom trápia s výberom kandidáta a meno Bugára, ktorý si stále udržiava slušnú popularitu nie je úplne od veci. Potvrdil to aj predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál. Ten nepoprel správy o tom, že padlo Bugárovo meno a uviedol, že šéf Mosta-Híd patrí dlhodobo k najobľúbenejším politikom.

   

  Kiska už v minulosti povedal, že neplánuje zakladať stranu a kandidovať v parlamentných voľbách. Očakávalo sa preto, že bude znova kandidovať na prezidenta. V priebehu uplynulých dvoch mesiacov sa však stretol s predstaviteľmi väčšiny strán a otvorene im povedal, že si majú hľadať iného kandidáta na prezidenta. Hlavnou príčinou prečo nechce znova kandidovať sú údajne rodinné dôvody.

   

  Svoju kandidatúru na prezidenta zatiaľ ako jediný oznámil Radovan Znášik. Naopak kandidovať znovu odmietol premiér Robert Fico a kandidatúru vylúčil aj minister Miroslav Lajčák. Stále častejšie sa spomína meno bývalého ministra spravodlivosti Štefana Harabina a očakáva sa, či kandidatúru neohlási aj Marián Kotleba. Spomedzi opozičných politikov zatiaľ padli dve mená žien Veronika Remišová a Lucia Nicholsonová. 

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku