FAKT24
  ĎALŠIA KUAZA

  MegaKAUZA Smeru, ktorá môže pochovať Fica a spol. Už 8 rokov čaká na vyšetrenie. Kľúč k riešeniu majú Švédi

  11.03.2018 09:33 / politika google+ twitter facebook

  Smer má na svojom konte viac káuz ako dokáže jeden človek registrovať. Jedna z najväčších však už 8 rokov čaká na vyšetrenie. Odštartoval ju zakladajúci Bohumil Hanzel. Ten tvrdil, že predseda strany Fico podpísal dohodu s piatimi podnikateľmi, ktorí za milióny pre stranu získali lukratívne posty v štátnej správe pre svojich ľudí.

  Kaliňák lupa
  Fico sa Kaliho nemôže zbaviť. | sita

  Hanzel podal trestné oznámenie a odmietol policajnú ochranu, pretože neverí ministrovi vnútra Kaliňákovi. Na to, že kauza stále čaká na vyšetrenie upozornil aj ďalší odídenec zo Smeru bývalý poslanec Anton Martvoň. “Hanzel sa obávala o svoj život až tak, že na čas utiekol zo SR a odovzdal na švédsku ambasádu obálku (možno s plným CD) s informáciami o pozadí Smeru. Otázka znie: bál sa Hanzel už vtedy oligarchov v pozadí Smeru alebo dokonca niekoho silnejšieho zo zahraničia, čo bol v pozadí Smeru? Odpoveď stále leží niekde v trezore na švédskej ambasáde a doteraz ani médiá, ani generálny prokurátor, ani orgány činné v trestnom konaní a ani opozícia vrátane Radičovej vlády nevyzvali ambasadu, aby prezradili, či zverejnili obsah Hanzelovej obálky a prečo sa vlastne Hanzel už vtedy bál o svoj život,” píše Martvoň na svojom facebooku.

   

  Odovzdanie obálky popisuje vo svojej knihe Vlastnou hlavou aj novinár Marek Vagovič: “Hanzel prišiel na prokuratúru sám. O ochranku nepožiadal, pretože nedôveroval ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. "O Kaliňákovi si nemyslím nič dobré, pretože viem, z akého prostredia pochádza. Keď ho vidím na bilbordoch s heslom Chránime vlasť, je mi z toho zle.“ O niekoľko dní navštívil Hanzel švédsku ambasádu v Bratislave. Veľvyslancovi Mikaelovi Westerlingovi, s ktorým sa osobne poznal, odovzdal obálku typu A4. Novinárom povedal, že sú v nej dôkazy o korupčnom pozadí Smeru. Detaily však nezverejnil. „Všetko má svoj čas,“ tvrdil Hanzel. Westerlinga zároveň požiadal, aby materiál v prípade, že sa mu niečo stane, odovzdal generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi a zverejnil ho „v príslušných inštitúciách Európskej únie“.

   

  Bývalý smerácky poslanec poukazuje i na nečinnosť polície, ktorá pripomína nečinnosť v prípade zavraždeného novinára Jána Kuciaka. “Žeby už vtedy existovali nejaké informácie o nejakej mafii v SR, ktorej sa pán Hanzel tak strašne bál alebo to boli určité osoby pracujúce pre slovenskú oligarchiu?? Nezlyhali už vtedy orgány činné v trestnom konaní, keď Hanzela ani len nevypočuli? Na čo čakali? Nepripomína vám to podobne ich nečinnosť ohľadne hrozby, na ktorú poukázal i pán novinár J.Kuciak?” Dodáva Martvoň.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku