FAKT24
  BUDE KONIEC?

  Dnes je ten deň: Most rozhoduje o osude Fica a spol. Časť strany chce odchod z koalície!

  12.03.2018 14:45 / politika google+ twitter facebook

  Republiková rada Mosta-Híd rokuje o tom či strana zostane v koalícii, alebo z nej odíde. Časť strany je za odchod, časť chce zostať. Niektorí hovoria, že ak strana v koalícii zostane, odídu.

  Bugár lupa
  Béla Bugár. | tasr

  "Budem žiadať, aby sme odišli z koalície," povedal pri príchode na rokovanie do centrály Mosta-Híd poslanec Národnej rady SR František Šebej. Nepovedal, či ak strana zostane v koalícii, odíde, ale rozhodnutý už je.

   

  Priznal, že mu odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) nestačí. Odstúpenie premiéra Roberta Fica (Smer-SD) je pre Šebeja ešte niečo, čo si vie predstaviť. Strana je podľa neho rozdelená na tých, ktorí si myslia, že sa to ešte zachrániť dá a na tých, čo si myslia opak. Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák si nemyslí, že Kaliňákov odchod je postačujúci. Pripúšťa, že ak Most-Híd v koalícii zostane, on odíde. Členovia z trebišovského okresu si myslia, že by Most-Híd mal v koalícii zostať. V bratislavskej okresnej organizácii sú za masívnu rekonštrukciu vlády. Na rokovanie Republikovej rady prišli aj poslanci Národnej rady okolo Andreja Hrnčiara, ktorí nie sú členmi strany. Hrnčiar nepovedal, ako sa zachovajú, ak Most-Híd v koalícii zostane. Podľa neho sú dnes v hre mnohé scenáre vrátane pádu vlády.

   

  Kaliňákov odchod podľa neho hodnotia všetci pozitívne. "Možno to malo prísť trochu skôr, ale myslím si, že by to mohlo prispieť k upokojeniu situácie," povedal. Hrnčiar si však nie je istý, či už dnes bude Kaliňákovo odstúpenie strane stačiť. Väčšina delegátov sa pred rokovaním vyjadrovať nechcela.

  TASR | fakt24.sk

  Komentáre k článku