FAKT24
  FICO PREHOVORIL

  Toto myslí Fico vážne? Prvé slová po demisii Kaliňáka. Naozaj to povedal...

  12.03.2018 17:30 / politika google+ twitter facebook

  Demisia Roberta Kaliňáka dnes bola už naozaj očakávanou udalosťou. On sám sa síce vyjadruje v zmysle, že odstupuje sám a rozhodnutie neprišlo po tlaku Smeru, ľudia si však myslia svoje. A teraz prehovoril aj jeho stranícky šéf Robert Fico. Naozaj myslí tieto slová vážne?

  Fico lupa
  Fico Kaliňáka odvolať nechce. | tasr

  "Dnes zo svojej funkcie odstúpil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák. Jeho odchod nie je výsledkom zlyhania polície alebo jeho osobne pri vyšetrovaní vraždy dvoch mladých ľudí. Toto vyšetrenie naďalej ostáva prioritou všetkých príslušných štátnych orgánov. Odchod Roberta Kaliňáka chápem predovšetkým ako jeho osobný príspevok k stabilite, udržaniu demokracie a možnosti pokračovať v pozitívnej politike pre ľudí. Robert bol jedným z najtalentovanejších ministrov vo všetkých vládach, ktoré som viedol. Ďakujem mu za desať rokov kvalitnej práce vo svojom rezorte. Jemu vďačíme za bezproblémové zavedenie schengenských pravidiel, menej nehôd na cestách i možnosť cestovať bez víz," napísal Fico v stanovisku na sociálnej sieti. 

   

  Neobišiel samozrejme ani tragédiu, ktorá Slovenskom pred dvomi týždňami otriasla. Zomreli dvaja ľudia, ktorých niekto chladnokrvne popravil. Jedným z nich bol investigatívny novinár Ján Kuciak, druhou je snúbenica Martina Kušnírová. "Pred dvoma týždňami sa stalo niečo strašné. Vražda dvoch mladých ľudí musela vyvolať emócie v celej spoločnosti. Dnes na uliciach počúvame, že Slovensko už nikdy nebude bezpečnou, dobrou a stabilnou krajinou. Dovolím si však týmto názorom oponovať. 1. januára sme si pripomenuli 25. výročie vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Všetci najvyšší ústavní činitelia sa vtedy zhodli, že Slovensko žije úspešný príbeh. Že sme za tých 25 rokov prešli kus cesty a že ľuďom sa žije lepšie. Tento príbeh sa nemôže skončiť jednou tragédiou, čo ako veľmi boľavou. Je na nás, či prepadneme skepse alebo budeme na tomto príbehu ďalej spoločne pracovať," napísal Fico. 

   

  Ficovi reálne dnes hrozí rozpad vlády. Všetko má v rukách strana Most Híd, ktorá rokuje o konci v koalícii, alebo pokračovaní zo zásadnou rekonštrukciou vlády. Samotný Fico ale predčasné voľby ani pád vlády samozrejme nechce. "Prvé rozhodnutie o pokračovaní tohto príbehu má už dnes v rukách vládna koalícia. Verím, že budeme všetci zodpovední. Vydať napospas krajinu ľuďom ako Matovič, Galko či Kollár je všetko iné, len nie zodpovedné voči ľuďom. Nezabudnime, prosím, prečo sme sa pred dvoma rokmi rozhodli ísť spoločnou cestou, hoci slovenská politika takéto partnerstvá nikdy predtým nezažila. Vláda historického zmierenia sa rodila ako kompromis, aby ľudia na Slovensku mali vyššie mzdy, dôchodky, aby mali viac práce a aby si žili lepšie ako doteraz. Je na nás, či sa rozhodneme na tejto ceste vydržať alebo ju opustíme," dodal. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku