FAKT24
  JE ROZHODNUTÉ

  Bugárovci rozhodli: Chceme dohodnúť predčasné voľby, inak príde pád vlády!

  12.03.2018 22:38 / politika google+ twitter facebook

  Dnešné rokovanie republikovej rady strany Most - Híd prinieslo výsledok. Bugárovci sa rozhodli, že idú rokovať o predčasných voľbách so Smerom aj SNS. Ako povedal Béla Bugár, ak neuspejú, opúšťajú koalíciu.

  Bugár Žitňanská lupa
  Most Híd rozhodol o osude vládnej koalície | TASR

  "Slovensko zažíva veľmi ťažké obdobie a my sme mali ťažké rokovania a nielen dnes. Dnes Republiková rada rokovala od druhej až do desiatej. Republiková rada Mostu-Híd poveruje vedenie rokovať s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných parlamentných volieb. Ak tieto rokovania budú neúspešné, strana Most-Híd vystúpi z vládnej koalície," povedal Bugár

   

  Líder Mostu-Híd Béla Bugár po rokovaní Republikovej rady oznámil, že chce rokovať o predčasných parlamentných voľbách so SNS. Premiér Fico podľa jeho slov takúto možnosť odmieta. Ak nedospejú k nejakému rozumnému riešeniu, je strana pripravená odísť z vládnej koalície. Ak by sa však rozumne dohodli so Smerom aj SNS, ministri strany Most Híd ostanú vo svojich funkciách až do predčasných volieb. "Ak sa koalícia dohodne na predčasných voľbách, ministri Mostu-Híd zostanú vo vláde, vrátane Lucie Žitňanskej," dodal ešte Bugár.

   

  Práve Žitňanská bola jednou z najväčších kritičiek nielen ministra Roberta Kaliňáka, ale aj premiéra Roberta Fica, pre jeho výroky o Sorosovi. Podľa zákulisných informácií, dokonca chcela koniec Fica vo funkcii. Vládna kríza a napätie prišli po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a po zverejnení Kuciakovho nedokončeného článku. Ten hovorí o prepojení politikov na kalábrijskú mafiu.

   

  Reakcia strany Sloboda a Solidarita

   

  BUDÚ PREDČASNÉ VOĽBY

  "Most-Híd bude rokovať s koaličnými partnermi o predčasných voľbách. Ak sa nedohodne, vystúpi z koalície. Vyzerá to tak, že nás čaká kampaň a potom parlamentné voľby. Stovky hodín prácej, tlak verejnosti, desaťtisícové davy na námestiach, neodbytné médiá a odvážni novinári ako J. Kuciak, desiatky tlačových besied, rokovania, mimoriadne schôdze, výzvy.  Nebolo to zbytočné. Všetok ten tlak, ktorý sme spoločne v posledných týždňoch vyvinuli, má za následok, že vláda Fico III padla. Korupčné škandály, mafiánske prepojenia a kšefty nedokázali stmeliť koaličných lídrov tak, aby dokázali odignorovať nedôveru, ktorú im deklarovali ľudia nielen na Slovensku.  Začínajú pre nás dlhé kampaňové mesiace, ale tešíme sa. Tešíme sa, že konečne máme príležitosť dokázať, že sme pripravení prevziať zodpovednosť za Slovensko."

   

  Veronika Remišová - OĽaNO

   

  "Nestabilita vo vládnej koalícii začala v lete, keď Andrej Danko listom vypovedal koaličnú zmluvu počas eurofondového škandálu. Dnes je kvôli vládnej koalícii Slovensko opäť v hlbokej kríze. Ani po troch dňoch rokovaní vládna koalícia nebola schopná nájsť východisko. Ani od jednej zo strán vládnej koalície sme nepočuli zásadné opatrenia na obnovenie dôvery v inštitúcie, v štát a v politiku ako takú. A teraz sa táto vládna koalícia rozpadá. My sme pripravení na všetky alternatívy. Chceme ľuďom dať nádej a odvahu do budúcnosti a budeme pracovať na tom, aby Slovensko bolo skutočne slušnou a hrdou krajinou. Dúfam, že strana SMER a SNS bude mať toľko úcty a zodpovednosti k občanom, že podporí ústavný zákon o skrátení volebného obdobia a na Slovensko nebude vytvárať bezvládie."

   

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku