FAKT24
  PREDČASNÉ VOĽBY 2018

  Pád vlády! V SNS sa zrazu zľakli. Desí ich TÁTO jediná vec!

  13.03.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  To, čomu už málokto veril sa stalo skutočnosťou. Most-Híd dal jasne najavo, že nechce pokračovať v tejto koalícii a žiada predčasné voľby. Zdá sa, že táto požiadavka prekvapila aj Antona Hrnka z SNS. Ten sa totiž obáva, že by opraty do rúk mohol zobrať prezident Kiska.

  Danko lupa
  SNS sa bojí Kisku. | tasr

  “Je to ich rozhodnutie a ich záležitosť. Slovenská národná strana je pripravená aj na predčasné voľby, ale táto vláda musí skončiť riadnym spôsobom. To znamená odmietame akúsi úradnícku vládu, či dokonca nejakú formu prezidentského rozhodovania,” povedal Hrnko pre agentúru SITA.

   

  Hrnko ešte pred pár dňami hovoril o tom, že SNS bude možno žiadať hlavu ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej. Napokon to však nemusí robiť, keďže Most chce predčasný koniec vlády a voľby v čo najskoršom termíne. "Republiková rada Mostu-Híd poveruje vedenie rokovať s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných parlamentných volieb. Ak tieto rokovania budú neúspešné, strana Most-Híd vystúpi z vládnej koalície," citoval uznesenie rady Bugár. Uviedol, že predseda vlády odmietol dohodnúť sa na predčasných voľbách, preto chce Most-Híd rokovať ešte so SNS. Doplnil, že pokiaľ dôjde k dohode o predčasných voľbách, ministri Mosta-Híd zostanú vo vláde. Bugár nepovedal, či jeho poslanci podporia návrh na vyslovenie nedôvery vláde, s ktorým chce prísť opozícia. "Ešte tam nie sme," poznamenal.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku