FAKT24
  PREDČASNÉ VOĽBY 2018

  Predčasné voľby nemusia byť. Fico zaliezol na Úrad vlády a zháňa hlasy!

  14.03.2018 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Ešte pred pár dňami dával premiér Robert Fico tlačovky aj po tom, čo jeho nohsledi objavili neupratané kocky po robotníkoch. Teraz keď mu koaličný partner hrozí predčasnými voľbami je zrazu ticho a nevylezie z ůradu vlády. Vo veľkom sa zháňajú hlasy na udržanie pomoci. Kto sa nechá presvedčiť? Alebo kúpiť.

  Fico lupa
  Premiér Fico s miliónom eur. | sita

  V pondelok sa zdalo, že je všetko jasné. Bugár oznámil, že Most chce predčasné voľby a inak odíde z koalície. V utorok už sa opozícia začala hotovať na predčasné voľby. Na veľké prekvapenie všetkých však Most zrazu začal intenzívne rokovať s Ficom a častejšie ako predčasné voľby sa spomína "veľká rekonštrukcia vlády". "Môj osobný názor je, že by ešte mohlo dôjsť k zásadnej rekonštrukcii vlády," prekvapil všetkých Andrej Hrnčiar, ktorý do Mostu prišiel z rozpadnutej Siete. 

   

  Stačí sa pozrieť na pondelkové uznesenie Republikovej rady Mostu a hneď je jasné, že to ponúka priestor na ďalšie rokovanie. Najmä jeho druhá časť. Tá znie takto: "Republiková rada Most-Híd dáva zároveň mandát Republikovému predsedníctvu v prípade ďalšieho vývoja prijať rozhodnutia bez nutnosti zvolať rokovanie Republikovej rady." Počas včerajšieho zasadnutia parlamentu síce sem-tam koalícii chýbali poslanci, ale napokon schválila všetky zákony, ktoré potrebovala.

   

  Fico teraz potrebuje zohnať dostatok hlasov na to, aby v pondelok nepadla jeho vláda počas opozíciou iniciovaného odvolávania. A získať 76 hlasov preňho nemusí byť neriešiteľný problém. Najmä časť poslancov z Mostu môže mať obavy, že po ďalších voľbách už do poslaneckých lavíc nezasadne. A je veľký rozdiel, či dva roky poberáte poslanecký plat alebo nepoberáte. Navyše vládu podporujú traja odídenci z Sme rodina a poslankyňa Bašistová zo Siete. Všetko sa rozhodne najneskôr v pondelok, keď začne schôdza o vyslovení nedôvery Ficovej vláde.

   

   

   

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku