FAKT24
  KEDY BUDÚ?

  EXKLUZÍVNE z Národnej rady: Všetci už hovoria o dátume predčasných volieb. V tento deň budeme voliť nových poslancov?

  14.03.2018 13:13 / politika google+ twitter facebook

  Predčasné voľby. Toto je horúca téma, ktorá momentálne rezonuje celým Slovenskom. Most Híd trvá na svojom a rozhodnutie republikovej rady je nemenné. Buď predčasné voľby, alebo položia vládu.

  Koalícia lupa
  Dohodli sa páni na termíne predčasných volieb? | TASR

  V Národnej rade sa pritom horlivo diskutuje o tom, kedy by voľby mali byť. A podľa viacerých zdrojov, ktoré má FAKT24 priamo z parlamentu je dátum už jasný. "Voľby by mali byť 7.7. Teda v čase prázdnin a dovoleniek, na druhej strane však na začiatku, kedy je tu stále väčšina ľudí," prezradil nám náš dobre infromovaný zdroj. 

   

  Tieto správy o dátume volieb nám zároveň "posvätil" aj druhý poslanec, ktorý si z pochopiteľných dôvodov neželá byť menovaný. Istým znakom toho, že je tento dátum reálny je aj oznámenie poslanca Martina Poliačika, ktorý na sociálnej sieti napísal: "Ak idete kupovať letnú dovolenku, lepšie začať vyberať až v druhej polovici júla. 11 dní odteraz." Vyzerá to teda tak, že politické strany budú mať na kampaň niečo menej ako 4 mesiace. 

   

  Dohoda o predčasných voľbách by sa mohla podľa podpredsedu parlamentu z klubu Mosta-Híd Andreja Hrnčiara zrodiť už čoskoro. "Most-Híd rokuje o predčasných voľbách a verím, že rokovania dospejú čo najskôr do úspešného konca," povedal novinárom s tým, že by to mohla byť otázka hodín, maximálne dní. Hoci dohoda ešte oficiálne nie je, termíny už sa spomínajú. Hovorí sa o 7. júli, ale aj o septembri.

   

  Poslanec Smeru-SD Miroslav Číž potvrdil, že termín 7. júl sa na klube spomínal ako jeden z možných najskorších. "Ale nič nie je uzavreté, stále sa rokuje," zdôraznil s tým, že sa debatuje o rôznych možnostiach. Predčasné voľby chce Most-Híd. Dohodnúť sa na nich chce s koaličnými partnermi. Ak rokovania nebudú úspešné, odíde z koalície. Rozhodla o tom republiková rada strany v pondelok večer.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku