FAKT24
  VLÁDNA KRÍZA

  Pre toto podáva Fico demisiu, Bugár sa zapredal a zradil svojich: Šok v deň, kedy sa obaja politicky pochovali!

  14.03.2018 19:43 / politika google+ twitter facebook

  Koniec rokovaniam o predčasných voľbách. Béla Bugár sa zapredal, Robert Fico podáva demisiu. Čo sa vlastne stalo? Prečo prišlo k tak radikálnej zmene na strane Smeru aj Mostu Híd? To sa zrejme pýtajú všetci, ktorí tlačovku sledovali.

  Bugár Danko Fico lupa
  Žiadne predčasné voľby, Fico odstupuje | TASR

  Dnes totiž vyšiel prvý prieskum volebných preferencií odkedy zabili novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. A ten musel byť pre stranu Roberta Fica fackou, akú už dlho nedostal. V roku 2012 vyhral voľby s viac ako 40 percentnou podporou, vládol sám. Pred dvomi rokmi už jeho strana dosiahla už iba 28 percent. Podľa dnešného prieskumu však Fico padá rapídne dolu. Má iba 20 percent.

   

  A to je aj oproti posledným prieskumom prepad o neuveriteľných 5 percent. Problémom je aj Most Híd, ktorý sa pohybuje okolo 5 percent, čo znamená, že by sa vôbec nemuseli dostať do parlamentu. Druhý najväčší počet hlasov by získala SaS (14 percent), na treťom skončilo OĽaNO so ziskom 10,4 percenta hlasov, rovnaký výsledok zaznamenalo aj hnutie Borisa Kollára Sme rodina. ĽSNS si oproti januárovému prieskumu polepšila o dve percentá, s aktuálnym ziskom 10,1 percenta by skončili Kotlebovci na piatom mieste. Nasleduje SNS s 10 percentami. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH, kresťanských demokratov by volilo sedem percent opýtaných, a taktiež Most-Híd so ziskom 5,6 percenta hlasov. Prieskum robila agentúra Focus a robili ho na vzorke 1012 respondentov a od 7. do 13. marca. Rovnako sa pýtali ľudí, koľko z nich si želá koniec Roberta Fica.

   

  Až 62 percent z nich chce jeho odchod, iba necelých 12 percent mu dôveruje a chce aby ostal vo funkcii. Zrejme aj tieto prieskumy rozhodli o tom, že Fico, ani Bugár nechcú ísť v období, kedy je verejnosť naštvaná a emócie sú vybičované, do volieb. Tie by pre nich totiž mohli dopadnúť katastrofálne. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku