FAKT24


sviatok má , zajtra

  BOJUJÚ ĎALEJ

  Vojna pokračuje: Podnet na Danka a nechutný podraz na Lipšica a spol.! Dnes verejne vystúpi Rybanič!

  04.07.2016 12:30 / politika google+ twitter facebook

  Strana Sloboda a Solidarita (SaS) dnes podá podnet na disciplinárne konanie na predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS).

  Andrej Danko lupa
  Danko má v parlamente veľké problémy. | Wikipedia

  Ako na brífingu povedala poslankyňa NR SR za SaS Anna Zemanová, dôvodom podania podnetu mandátovému a imunitnému výboru je to, že Danko svojvoľne prerušil schôdzu parlamentu a zabránil poslancom v rokovaní o vyslovení nedôvery voči Robertovi Kaliňákovi.

    

  "Mojím názorom je, že Andrej Danko vážnym spôsobom ohrozil demokratické princípy fungovania SR garantované ústavou a znemožnil poslancom vykonávať svoj mandát a vyjadriť svoj názor hlasovaním. Dôvodom bol transparent, ktorý ležal na zemi a nikomu nebránil ani vo výhľade, ani v rokovaní. My tu hovoríme o rozkrádaní štátu a on o dvornej etikete a obliekaní poslancov. Takto to nemôže ostať," povedala dnes Zemanová a dodala, že výbor by mal v uznesení NR SR odporučiť poslancovi Dankovi, aby sa vzdal mandátu poslanca.

   

  Poslankyňa Jana Cigániková na brífingu dodala, že strana dnes v spolupráci s OĽaNO organizuje aj dva protesty. Jeden bude v Bratislave pred Úradom vlády o 17:00 a druhý sa začína o 18:00 v Košiciach na Hlavnej ulici pri Dolnej bráne. Poslanec Ľubomír Galko priblížil, že na protestnom mítingu v Košiciach vystúpi aj asistent poslanca Jozefa Rajtára Filip Rybanič. Práve Rybanič je známy tým, že z pozície pracovníka v banke si pozrel účty Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka.

   

  Do Andreja Danka sa pustil aj opozičný poslanec Daniel Lipšic. Podľa neho urobil predseda parlamentu podraz na opozíciu, keď zvolal výbor k zmene rokovacieho poriadku narýchlo a v čase, kedy sú až dve protestné akcie. "Dnes som si ráno v kancelárii otvoril mail a zistil som, že v piatok večer zvolala vládna koalícia na dnes na 13-tu hodinu Ústavnoprávny výbor k požiadavke predsedu parlamentu A. Danka pripraviť novelu rokovacieho poriadku, ktorá by obmedzila slobodu prejavu v parlamente. Výbor bol zvolaný v expresnom čase, a naviac v termíne, kedy budú viacerí z nás na ceste do Košíc, kde máme o 18-tej míting na Hlavnej ulici. Považujem to za úplne vedomú snahu znemožniť opozícii prítomnosť na rokovaní výboru, ktorý má rokovať o "náhubkovom" zákone. O zákone, ktorý si nedovolili prijať ani v ére najtvrdšieho mečiarizmu," napísal Lipšic vo svojom vyjadrení. 

   

  Práve Lipšic bojuje spoločne s Matovičom proti koalícii Fica a spol. zrejme najviac. "Vládny zlepenec oligarchov je nervózny. Majú síce väčšinu v parlamente, ale veľmi dobre vedia, že väčšinovú podporu našich občanov už nemajú. O to väčší dôvod je dnes prísť na mítingy: v Košiciach o 18-tej na Hlavnej ulici a v Bratislave o 17-tej pred Úradom vlády s následným pochodom k Bonaparte. Každým dňom sú slabší. Ak to nevzdáme, tak boj o naše Slovensko nikdy neprehráme," dodal ešte poslanec.

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku