FAKT24
  PREPADÁK V PARLAMENTE

  Totálne fiasko pri odvolávaní premiéra: Dva pokusy a všetko sa skončilo!

  06.07.2016 11:35 / politika google+ twitter facebook

  Ani na druhý pokus sa dnes nepodarilo otvoriť mimoriadnu schôdzu k vysloveniu nedôvery predsedovi vlády Robertovi Ficovi. V sále sa totiž prezentovalo len 66 poslancov. Schôdzu tak predseda parlamentu Andrej Danko preložil na štvrtok na 9:00.

  Sulík Matovič lupa
  Opozícií sa nepodarilo odvolať Fica, parlament nebol uznášaniaschopný. | archív

  Dnes o 14:00 bude zároveň pokračovať schôdza k vysloveniu nedôvery ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. Návrh na zvolanie schôdze podali v piatok poslanci za SaS a OĽaNO s tým, že pod návrhom je podpísaných 34 opozičných poslancov. Podľa opozície premiér svojím prístupom ku kauze Bašternák legitimizuje korupčné správanie, keďže odmieta odvolať ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

    

  Ten je podľa opozičných poslancov podozrivý z obchodovania s daňovým podvodníkom. Taktiež podľa opozície býva premiér v byte, ktorý bol postavený za peniaze z daňových podvodov, a to navyše za znížené nájomné. Parlament dnes nebol uznášaniaschopný už prvýkrát o 10:00. V sále nebol dostatok opozičných poslancov. Vládni poslanci na rokovanie prišli, ale prezentovali sa len toľkí, koľko chýba opozícii hlasov na to, aby Národná rada SR mohla rokovať. Pri otvorení schôdze sa prezentovalo len 56 zákonodarcov. Predseda NR SR Andrej Danko odložil začiatok schôdze na 11:00. Ak ani vtedy nebude zákonodarný zbor uznášaniaschopný, odloží otvorenie schôdze na štvrtok.

   

  Poslanci dnes mali rokovať o návrhu na vyslovenie nedôvery premiérovi Robertovi Ficovi. Návrh na zvolanie schôdze podali v piatok poslanci za SaS a OĽaNO s tým, že pod návrhom je podpísaných 34 opozičných poslancov. Podľa opozície premiér svojím prístupom ku kauze Bašternák legitimizuje korupčné správanie, keďže odmieta odvolať ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ten je podľa opozičných poslancov podozrivý z obchodovania s daňovým podvodníkom. Taktiež podľa opozície býva premiér v byte, ktorý bol postavený za peniaze z daňových podvodov a navyše za znížené nájomné. Ako v piatok vyhlásila poslankyňa Veronika Remišová (OĽaNO), premiér tým, že nekoná v kauze Bašternák, ohrozuje dobré meno Slovenska počas predsedníctva krajiny v Rade EÚ.

   

  "Pán premiér zlyhal a mal by za to niesť zodpovednosť," uviedla. Podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča opozícia opakovane vyzývala premiéra, aby odvolal ministra vnútra Kaliňáka a vysťahoval sa z bytovky Bonaparte, on však celú kauzu len bagatelizoval. "Svojím konaním vedome podporuje korupčné prostredie," povedal Matovič s tým, že opozícii je ľúto, že takýto návrh musia podávať v deň začiatku predsedníctva Slovenska v Rade EÚ, nemajú však inú možnosť. "Nerobíme hanbu Slovensku, snažíme sa jej zabrániť," dodal.

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku