FAKT24


sviatok má , zajtra

  MAJÚ VÝSLEDOK

  POTVRDENÉ! Hrnčiar podľa odborníka sfalšoval podpis Danka!

  14.07.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Podpisy predsedu NR SR Andreja Danka, ktoré sú na koaličnej zmluve a na poverení k jeho zastupovaniu pre podpredsedu NR SR Andreja Hrnčiara, pochádzajú podľa grafológa Ľudovíta Adamčíka od dvoch rôznych ľudí.

  Andrej Hrnčiar lupa
  Podľa odborníka Hrnčiar podpis sfalšoval. | Facebook A. Hrnčiar

  Informovala o tom Jarmila Paulíková z komunikačného oddelenia SaS s tým, že z vyjadrení odborníkov je zrejmé, že Hrnčiar použil sfalšovaný dokument, čo strana považuje za neprípustné.

    

  "Samozrejmým postupom by bolo, aby sa sfalšovanou listinou začali zaoberať kriminalistickí odborníci a znalci a v prípade potvrdenia, že ide o falzifikát, by bola vyvodená príslušná politická zodpovednosť, keďže existuje dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny podľa § 352 Trestného zákona," hovorí predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová. "Je na prvý pohľad zrejmé, že autorom podpisov nie je rovnaký človek," tvrdí Adamčík a dodáva, že na hĺbkovú analýzu je potrebné porovnať niekoľko originálov s podpismi.

   

  Podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar poverenie s podpisom používal počas schôdze NR SR vo štvrtok 7. júla. O poverenie sa opieral, keď odmietol uznať spustenie schôdze Luciou Nicholsonovou.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku