FAKT24


sviatok má , zajtra

  OPÄŤ NÁKUPY

  Kaliňák pokračuje v nákupoch: Za toto vysolí vyše 6,5 milióna eur! Tejto firme sa u ministra darí...

  14.07.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Ministerstvo vnútra kúpi krátke guľové zbrane s úplným príslušenstvom za 6 745 432,81 eur bez DPH. Výsledok verejnej súťaže oznámil rezort na stránke úradu verejného obstarávania 12. júla.

  Róbert Kaliňák lupa
  Kaliňák v posledných dňoch na ministerstve nakupuje vo veľkom. | Profimedia

  Nakúpi tak krátke guľové zásahové zbrane a krátke guľové služobné zbrane vrátane úplného príslušenstva, návodu na používanie a ošetrovanie zbraní v slovenskom jazyku, obalu a dopravy. Ide o štyri druhy zbraní v predpokladanom množstve 46 641 kusov.

    

  Víťazom súťaže sa stala spoločnosť Glock s.r.o., Kopčianska 3755/82/A , Bratislava. Ministerstvo od nej nakúpi krátku guľovú zbraň zásahovú "Z" kalibru 9x19 mm Luger s úplným príslušenstvom, krátku guľovú zbraň služobnú štandard "S", krátku guľovú zbraň služobnú kompakt "K" a krátku guľovú zbraň služobnú subkompakt "SK" kalibru 9x19 mm Luger s úplným príslušenstvom. Miesto dodania zbraní je ústredný sklad ministerstva vnútra v Slovenskej Ľupči a Ústav na výkon trestu odňatia slobody a Ústav na výkon väzby Leopoldov. 

   

  Rovnaká firma pritom podobnú zákazku vyhrala aj pred rokom. Išlo o objednávku krátkej guľovej zbrane zásahovej "Z" kalibru 9x19 mm Luger s úplným príslušenstvom. Za dodanie zbraní vtedy podľa zverejnených informácií zinkasovala firma Glock sumu až 8.731.340,5 eura bez DPH. Iba pred pár dňami sa navyše ukázalo, že ministerstvo vnútra plánuje nákup nových viest. Ochranné balistické vesty vysúťažilo za 7 338 000 eur. Za túto sumu rezort nakúpi vesty vrátane príslušenstva, návodu na používanie a ošetrovanie v slovenskom jazyku, obalu a dopravy na miesto plnenia, a teda do ústredného skladu ministerstva vnútra v Slovenskej Ľupči. Predmetom zmluvy sú tri druhy viest. Informuje o tom úrad pre verejné obstarávanie na svojej webovej stránke.

   

  Ide o ochrannú balistickú vestu na skryté nosenie (podkošeľová), ochrannú balistickú vestu na vonkajšie nosenie (univerzálna) a ochrannú balistickú vestu na vonkajšie nosenie (taktická) v predpokladanom množstve 7 950 kusov. Ochranných viest na skryté nosenie ministerstvo vysúťažilo v predpokladanom počte tritisíc kusov v sume 1 875 000 eur. Víťazom súťaže je spoločnosť ERIK JV s.r.o., Strečnianska 4 , 85105 Bratislava. Ochranných balistických viest na vonkajšie nosenie (univerzálnych) bude 4 200 za 4 368 000. V tomto prípade predložila víťaznú ponuku firma ARGUN s.r.o., Jana Krušinky 1693/4 , 50002 Hradec Králové, Česká republika.

  jaj | fakt24.sk

  Komentáre k článku