FAKT24
  STOP KINÁM?

  Televízia zabije kino! Varuje filmový expert

  28.07.2016 12:30 / špeciály google+ twitter facebook

  Väčšina z nás nepochybuje o tom, že ak si chceme poriadne vychutnať nejaký hollywoodsky veľkofilm oplatí sa ísť do kina. Najlepšie na 3D predstavenie.

  Kino filmy lupa
  Prestaneme chodiť do kina? | archív

  Teraz však pre strieborné plátno prichádza rana od experta na film. Dado Valentic je totiž filmový kolorista a expert na film ako taký. Najnovšie pracoval na snímke Marco Polo pre Netflix.

    

  Je zástancom novej technológie HDR (High Dynamic Range), ktorá umožňuje dosiahnuť to, že aj v tieni dokážete rozlíšiť detaily a zároveň máte sýte farby oblohy. Doteraz oboje naraz nebolo možné. Väčšina súčasných televízií s touto technológiou ešte nepracuje. Ak sa to však stane podľa Valentica to bude rana pre kinosály. „Prvýkrát môžete mať doma televízor, ktorý vám dodá kvalitnejšie zábery ako si môžete pozrieť v kine,“ tvrdí Valentic a trvá na slovíčku „lepšie“. Je teda pravdepodobné, že už čoskoro budeme mať doma kvalitnejší filmový zážitok ako v kine. A motivácia platiť 5 až 8 eur za jeden lístok sa vytratí. Valentic vylepšoval filmy a seriály pre Netflix.

   

  „Mali sme stretnutie a niekto tam povedal, že je to iba Netflix. Oni však majú 56 miliónov predplatiteľov. To je neskutočná sila,“ dodáva Valentic

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku