FAKT24


sviatok má , zajtra

  ŠOKUJÚCA SMRŤ

  Muž spáchal samovraždu skokom medzi levov - na smrť tým ale odsúdil ich!

  23.05.2016 00:00 / špeciály google+ twitter facebook

  Samovražda levom - tak by sa dalo nazvať to, čo cez víkend vykonal dvadsaťročný muž v čílskom Santiagu.

  Smrť medzi levmi lupa
  Muž spáchal naozaj bizarnú samovraždu. | youtube.com

  Nahý muž, neskôr identifikovaný ako Luis Ferrada Romane, skočil do výbehu afrických levov v miestnej zoologickej záhrade - zjavne s úmyslom ukončiť svoj život. Tomu všetkému sa prizerali desiatky ľudí vrátane detí. Celá situácia ale mala absurdnú a smutnú dohru: zamestnanci zoo museli podľa zákonov a prevádzkového poriadku zasiahnuť: oboch levov teda museli zastreliť, zatiaľ čo pomätený mladík bol prevezený do nemocnice. Leží tam síce vo vážnom stave, ale podľa posledným informácií sa zdá, že to prežije.

     

  Riaditeľ ZOO, Alejandro Montalva, povedal neskôr novinárom: "Veríme, že táto osoba vstúpila do zoo ako bežný návštevník a zaplatila si normálne lístok." Potom sa mal dostať do miest, kde nie je normálne povolený vstup pre verejnosť. Tam sa vyzliekol a skočil medzi levov. Prečo museli levy zomrieť? Podľa riaditeľa nemohla zoo nič iné robiť: "Zoo má pre tieto situácie zavedené jasné protokoly, pretože životy ľudí sú pre nás veľmi dôležité," vysvetlil riaditeľ zoologickej záhrady. V blízkosti totiž neboli žiadne dostatočne silné sedatíva, aby sa levy dali uspať a prestali na muža útočiť. Zamestnanci zoo sa pokúšali levov najskôr odradiť od útokov polievaním vodou, ale keď to nezabralo, museli siahnuť po zbrani.

   

  Mladík, kvôli ktorému museli levy zomrieť, svoj nezmyselný čin vykonal zrejme kvôli svojej viere. Keď skočil do klietky, kričal podľa svedkov niečo o Ježišovi a polícia potom v jeho oblečení našla citáty o Apokalypse. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku