FAKT24


sviatok má , zajtra

  NAJVÄČŠEIE TRŽBY

  Týchto 5 filmov zarobilo najviac peňazí v histórii!

  23.05.2016 20:00 / špeciály google+ twitter facebook

  V lete sa na nás rútia filmové veľkofilmy jeden za druhým. Aj keď svojimi zárobkami Captain America alebo X-Meni atakujú jednu miliardu na čele historického rebríčka kraľujú úplne iné filmy.

  Zárobky filmov lupa
  Najziskovejšie filmy histórie sú... | imdb.com

  1. Avatar - 2,788 miliardy dolárov

   

  Na prvom mieste suverénne kraľuje film Jamesa Camerona o mimozemšťanoch z planéty Pandora. Cameron dokonale využil novú technológiu 3D a ako prvý ponúkol divákom dokonalý trojrozmerný filmový zážitok. Využil na to príbeh, ktorý nikoho neurazil a donútil divákov ísť na film aj viackrát.

   

  2. Titanic - 2,187 miliardy dolárov

   

  V čase keď Cameron nakrúcal svoj veľkofilm, hovorilo sa o prepadáku. Výrazne prekročil plánovaný rozpočet a nakrúcanie sprevádzali technické problémy. Presvedčivé neboli ani prvé tržby. Film však získal dobré recenzie a diváci ho chceli vidieť viackrát a odporúčali ho aj svojím známym. Výsledkom bol rekord v zárobkoch, ktorý pokoril až Avatar.

     

  3. Star Wars VII. - Sila sa prebúdza - 2,066 miliardy dolárov

   

  Štúdio Walta Disneyho kúpilo práva na Hviezdne vojny od Georgea Lucasa a prerobilo si ich podľa seba. Nový film pod taktovkou J. J. Abramsa naplnil očakávania fanúšikov a pokoril viacero historických rekordov. Iba v Amerike zarobil 936 miliónov.

   

  4. Jurský svet - 1,670 miliardy dolárov

   

  Návrat k dinosaurom bol absolútnym hitom minuloročného leta. Dotiahol do kín nových fanúšikov, ale aj ich rodičov, ktorí zažili Spielbergov Jurský park. Výsledkom je 4. miesto v historickom rebríčku.

   

  5. Avengeri - 1,519 miliardy dolárov

   

  Komiksové filmy sú v posledných rokoch jasnou stávkou na istotu. Krok Marvelu, ktorý do jedného filmu spojil viacero svojich hrdinov bol preto logickým vyústením. Výsledkom bola viac ako 1,5 miliardy v pokladni štúdia. A to je dôvod na ďalšie pokračovania.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku