FAKT24


sviatok má , zajtra

  TOP ALBUMY

  Toto sú najlepšie albumy histórie, Biebera v rebríčku nehľadajte!

  29.05.2016 19:25 / špeciály google+ twitter facebook

  Momentálne svetovej hudbe kraľujú Justin Bieber, Beyonce a podobné popové hviezdičky. Magazín Rolling Stone však vybral najlepšie albumy hudobnej histórie. Pozrite sa kto ovládol prvú päťku.

  Top 5 albumov histórie lupa
  Ktorý album je najlepší v histórii? | archív

  5. The Beatles - Rubber Soul

  Štvorica z LIverpoolu kedysi kraľovala hudobnému svetu. Teraz kraľuje tomuto rebríčku. Na piate miesto sa dostal ich album z roku 1965, ktorý ich uviedol do veľkého sveta. Album obsahuje kultovú pieseň Norwegian Wood. Podľa Georgea Harrisona to bol najlepší album aký kedy Beatles nahrali.

   

  4. Bob Dylan - Highway 61 Revisited

  Album, ktorý zmenil hudbu. Bob Dylan svoju legendárnu nahrávku otvoril pesničkou Like a Rolling Stone, ktorá je považovaná za najlepšiu pieseň v histórii hudby. Jej energia, slová a aj dĺžka viac ako 6 minút boli niečim absolútne novým.

    

  3. The Beatles - Revolver

  Druhý a nie posledný album Beatles v prvej päťke. Nakrútili ho iba rok po Rubber Soul a potvrdili svoj status svetových superhviezd. Rozmanitosť albumu ukázala, že akákoľvek téma je vhodná na hudobné spracovanie. Beatles práve zmenili hudbu ako ju svet poznal.

   

  2. The Beach Boys - Pet Sounds

  Album, ktorý bol odpoveďou na Rubber Soul od Beatles ukázal, že hudobný album môže tvoriť jednotný celok a nemusí byť iba znôškou jednotlivých piesní. Paradoxne štúdio Capitol zvažovalo, že album ani nevydá. Svet by tak prišiel o druhý najlepší album histórie.

   

  1. The Beatles - Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band

  V histórii neexistuje dôležitejší album ako ten od Beatles z roku 1967. Paradoxne bol reakciou na Pet Sounds od THe Beach Boys. John, Paul, Ringo a George boli práve na vrchole svojej tvorivej kariéry a tvorili dokonalý stroj menom Beatles. "Bol to náš vrchol. Paul a ja sme spolupracovali," povedal v roku 1970 o albume John Lennon. Výsledkom je dokonalých 40 minút hudby, ktoré by ste aspoň raz v živote mali počuť.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku