FAKT24


sviatok má , zajtra

  NOVÝ SVET

  Roboti ovládnu svet. V roku 2045 nahradia polovicu ľudí!

  08.06.2016 16:40 / špeciály google+ twitter facebook

  Pamätáte si ešte na film Terminátor o tom ako roboti ovládli svet? Ak áno, tak sa pripravte, že niečo podobné zažijete aj na vlastnej koži. Stačí ak sa dožijete roku 2045.

  Roboti lupa
  Roboti v roku 2045 ovládnu svet. | ČSFD

  Vtedy by totiž podľa odborníkov až polovicu pracovnej sily na svete mali nahradiť roboty. S víziou pre rok 2045 prišiel profesor Moshe Vardi z Riceovej univerzity v Houstone. Stalo sa tak počas konferencie o budúcnosti robotiky a ľudstva.

    

  Podľa Vardiho v najbližších 30-tich rokoch polovicu pracujúcich nahradia roboti, čo bude mať dramatický dopad na zamestnanosť strednej triedy. Vardi si myslí, že roboti prevezmú za ľudí napríklad riadenie dopravných prostriedkov a rozšíria sa aj roboti ponúkajúci sexuálne služby. Ľudia v budúcnosti podľa Vardiho budú pracovať iba pár hodín týždenne a budú mať viac času na svoje koníčky. „Nemyslím si, že je to svetlá budúcnosť. Nenadchýna ma predstava život iba ako zábavy,“ povedal Vardi.

   

  Isté však je, že v najbližších desaťročiach nás čaká nárast počtu robotov a rozmach umelej inteligencie, ktorý bude mať dopad aj na našu spoločnosť. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku