FAKT24


sviatok má , zajtra

  RUSKO V PROBLÉMOCH

  Ruská nočná mora pokračuje: Títo všetci do Ria nepocestujú, dôvodom je dopingový megaškandál!

  27.07.2016 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Po siedmich plavcoch a piatich rýchlostných kanoistoch sa z ruských športovcov, ktorým môžu medzinárodné federácie zakázať pre doping účasť, nepredstavia na augustových olympijských hrách v Riu ani 22 veslári.

  Rusko doping športovci lupa
  Rusko zažíva doslova nočnú moru, kvôli dopingu. | abc.net

  Medzinárodná veslárska federácia (FISA) pôvodne nepustila na augustové Hry XXXI. olympiády trio Ivan Podšivalov, Anastasia Karabelščikovová, Ivan Balandin. Prví dvaja nemôžu cestovať do Brazílie, pretože v minulosti si už odslúžili trest za doping, Balandin figuruje na zozname športovcov, ktorým podľa správy vyšetrovateľa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Richarda McLarena štát kryl dopingové nálezy.

    

  Podľa FISA boli dôvodom na rozšírenie menoslovu "nežiaducich" nezrovnalosti v metodológii testovania zakázaných látok. To bolo za posledných 5 rokov negatívne u všetkých 28 pôvodne nominovaných veslárov. Najmenej 312 falošných výsledkov vyprodukoval štátnymi inštitúciami riadený podvod s dopingom v Ruskej federácii. Počiatky má v roku 2011 a stopy po ňom siahajú ešte aj k vlaňajším plaveckým majstrovstvám sveta. McLarenovo vyšetrovanie, ktorý technológiu podvodu opísal ako "metodiku miznúcich pozitívnych nálezov", potvrdilo pravdivosť tvrdení bývalého riaditeľa moskovského antidopingového laboratória Grigorija Rodčenkova, ktorý pre americký denník The New York Times priznal, že sa podieľal na manipuláciách so vzorkami.

   

  Počet reprezentantov Ruskej federácie, ktorí pre dopingový škandál vynechajú OH 2016, dosiaľ narástol na 105 športovcov z celkových 387 nominovaných súťažiacich. 

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku