FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZA VŠETKO MÔŽE ZIKA

  Šokujúce rozhodnutie najslávnejších tenisových dvojičiek: Bryanovci na olympiádu kašlú, boja sa o zdravie...

  31.07.2016 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Americké tenisové dvojčatá Bob a Mike Bryanovci nebudú teraz v auguste v Riu de Janeiro obhajovať olympijské zlato vo štvorhre z Londýna 2012.

  Mike a Bob Bryan lupa
  Bryanovci na olympiáde hrať nebudú. | Facebook

  V sobotu prostredníctvom svojej facebookovej prezentácie oznámili absenciu v Brazílii pod bielou vlajkou s piatimi farebnými kruhmi. "Sme manželia a otcovia, zdravie rodiny je teraz naša hlavná priorita," uviedli 38-roční Bryanovci. Rovnako sa rozhodol aj Tomáš Berdych, či náš tenista Martin Kližan.

    

  Po stredajšom oznámení svojej absencie na OH v brazílskom Riu de Janeiro otvorene zopakoval, že dôvodom sú obavy o zdravie. "Nevieme presne, aké má vírus zika vlastne následky. Vraj vás ochránia repelenty, majú sa nosiť trička s dlhými rukávmi, čo však nie je optimálne. Neverím, že to tam bude v pohode. Sám sa bojím o moje zdravie, zvlášť po niekoľkomesačnej pauze. Nemám v pláne teraz nejako ochorieť. Neriešil som, či sa z OH už predo mnou odhlásili nejakí hráči. Jednoducho sa bojím. Podmienky tam nie sú také, na aké sme my, Európania, zvyknutí. Ľudom tam to vyhovuje, nám nie," povedal Kližan pre Tennis-Arena.cz po svojom postupe do osemfinále dvojhry na challengeri ATP v Prahe.

   

  "Turnaj je super. V roku 2012 som tu hral vo finále singla aj debla a obe som prehral z mečbalu. Vychádzajú mi tu v ústrety, čo si vážim. Navyše, body za víťazstvo sú výborné. Ak by sa mi podarilo získať titul, 90 bodov by bolo poznať - je to ako za semifinále podniku ATP World Tour. Prahu mám rád, rozumieme si, mám tu veľmi veľa kamarátov," skonštatoval 27-ročný Petržalčan. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku