FAKT24


sviatok má , zajtra

  ME DO 23 ROKOV

  Potvrdené: Sme vodnoslalomárska veľmoc...Rastie nám nová generácia, vylovili 4 cenné kovy!

  28.08.2016 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Slovensko na vodnoslalomárskom kontinentálnom šampionáte juniorov a pretekárov do 23 rokov v slovinskom Solkane získalo v sobotu dovedna štyri medaily (bilancia: 2 - 2- 0), z toho tri individuálne. Postarali sa o ne Andrej Málek, Simona Maceková a Marko Mirgorodský. 

  Andrej Málek lupa
  Andrej Málek | Facebook Andrej Málek

  Andrej Málek ovládol finále disciplíny K1 mužov do 23 rokov, triumfoval s viac ako dvojsekundovým náskokom pred druhým Francúzom Clementom Travertom. Tretí skončil Nemec Stefan Hengst. Vo finále štartoval aj Jakub Grigar a obsadil v ňom 5. miesto, mimochodom navlas rovnakú pozíciu ako nedávno vo finále K1 na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro.

    

  "Som rád, že mi to vyšlo. Len ma trochu mrzí, že to nebolo aj v prípade Jakuba a nemohli sme sa na stupeň víťazov postaviť spolu. Prejazd bránok dvanásť - trinásť mi nevyšiel podľa predstáv. Vedel som, že tam bude určite viac ako sekundová strata. Možno boli niektoré prejazdy na hrane, ale všade sú kamery, a tak si to môžu všetci pozrieť," priniesol vyjadrenie víťazného Máleka facebook Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode (SZKDV). Olympionik Grigar skonštatoval: "Zatiaľ som nerozmýšľal nad pocitmi, lebo som strašne unavený. Trať bola veľmi náročná. Keď som došiel do cieľa, trvalo mi dlho, kým som chytil dych. Ani neviem, kde som urobil chybu. Sám som nečakal taký pomalý čas. Skončil som piaty, nič sa nedeje, môžeme ísť na ´sveťák´."  

   

  Simona Maceková sa stala celkovou víťazkou C1 junioriek. Vo finále predviedla čistú jazdu s výsledným časom 115,81 s a triumfovala pred Nemkou Kirou Kubbeovou. Maceková má z ME už druhé zlato, keď v piatok so Soňou Stanovskou a Simonou Glejtekovou triumfovali v súťaži hliadok. Marko Mirgorodský vo finále C1 juniorov získal striebornú medailu. Za víťazným Čechom Matyášom Lhotom zaostal presne o jednu sekundu. "Som veľmi rád, že sa mi podarilo získať medailu, aj keď som čakal zlato. Spravil som chybu na bránkach dvanásť a trinásť. Necítil som sa však dobre. Keďže som trochu prechladnutý, som rád aj za striebro. Myslím si, že to je pekný výsledok," uviedol Mirgorodský.  

   

  V sobotňajších popoludňajších finálových súťažiach hliadok získalo Slovensko striebro v 3xK1 junioriek, a to zásluhou tria Michaela Haššová, Soňa Stanovská, Lucia Murzová. Mladé Slovenky zaostali za zlatými Češkami len o 69 stotín sekundy. V kategórii žien do 23 rokov obsadili Slovenky v zostave Simona Maceková, Viktória Orokocká, Eliška Mintálová konečnú 7. priečku, zvíťazili Nemky. Medzi pretekármi do 23 rokov v hliadkach 3xC2 nemalo Slovensko zastúpenie. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku