FAKT24


sviatok má , zajtra

  KVALIFIKÁCIA MS

  Škandál v slovenskom futbale: FIFA vyšetruje Slovensko, mohlo dôjsť k ovplyvneniu zápasu?

  19.09.2016 09:00 / šport google+ twitter facebook

  Nie je to tak dávno, čo Slováci prehrali v úvode kvalifikácie na Majstrovstvá sveta v Rusku 2018 s Anglickom. Gól v piatej minúte nadstaveného času bol trpkou pilulkou pre všetkých. Obranca Ján Ďurica si však nedal pozor na jazyk a poriadne si zavaril...

  Ján Ďurica lupa
  Ďuricu zrejme neminie disciplinárny trest. | Profimedia

  Jeho slová tak zrejme budú mať ešte dohru v podobe disciplinárneho konania a zrejme ho neminie ani trest. Či to bude zápasový dištanc, alebo pôjde o trest finančný zatiaľ nikto nevie. Problémov v zápase bolo viacero. Išlo najmä o vylúčenie kapitána Martina Škrteľa, ktorý dostal po dvoch žltých kartách aj kartu červenú. Od 57. minúty sme tak hrali v oslabení, napriek tomu sme sa dokázali takmer do konca zápasu brániť a vyzeralo to, že favorizovanému Anglicku ukradneme bod.

    

  Rozhodca nadstavil 4 minúty a keď ubehli, už už sme si išli vydýchnuť, že sme to zvládli. Sekundy ubiehali a prehupli sa do minúty piatej. A vtedy to prišlo. Nešťastný gól, ktorý padol do siete "kozákovcov". Rozhodca následne odpískal koniec zápasu a v tvárach slovenských reprezentantov sa zračil nielen smútok, ale aj obrovský hnev. Ten si vylial práve Ďurica. "Vylúčenie bolo podľa mňa veľmi prísne a rozhodca ako keby čakal na druhú žltú kartu. Anglicko je Anglicko. Možno je to presne tak, že Anglicko je to, ktoré je na to miesto, ktoré priamo postupuje... Veď prečo by malo postúpiť Slovensko, keď tam je Anglicko?" povedal slovenský obranca.

   

  A práve tieto slová ostali tŕňom v oku FIFA, či náhodou duel nebol naozaj ovplyvnený rozhodcom. Dokonca skontaktovali náš futbalový zväz, aby celú situáciu vyriešili. "V tejto chvíli môžem potvrdiť len to, že prebieha predbežné vyšetrovanie spomínaného incidentu," povedal pre denník Daily Mail hovorca FIFA. Ďurica tak bude musieť vysvetliť svoje vyjadrenie a podľa domácich médií, ho neminie disciplinárny trest.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku