FAKT24


sviatok má , zajtra

  Fury verzus Kličko: Termín odvety po druhý raz padol! Kto za to môže?

  24.09.2016 13:00 / šport google+ twitter facebook

  Odveta vlaňajšieho súboja o tituly majstra sveta v superťažkej hmotnostnej kategórii boxerov medzi Tysonom Furym a Vladimirom Kličkom sa neuskutoční ani 29. októbra v Manchestri.

  Tyson Fury Vladimír Kličko lupa
  Odveta boxeristov sa v septembri neuskutoční. | Facebook

  Pôvodný termín 9. júla padol pre zranenie členka, ktoré 28-ročný šampión Fury utrpel počas tréningu. Aj tentoraz sú dôvodom zrušenia duelu Furyho zdravotné problémy, informovala spoločnosť Hennessy Sports, ktorá zastupuje britského pästiara.

    

  Vo vyhlásení uviedla, že podľa vyjadrení lekárov je Fury nespôsobilý pre súboj a duel sa v dohodnutom termíne neuskutoční. Podrobnosti o Furyho zdravotnom stave nezverejnili. Brit vlani 28. novembra v nemeckom Düsseldorfe detronizoval dovtedajšieho suveréna najsledovanejšej boxerskej kategórie a po dvanástich kolách jednomyseľným výrokom rozhodcov získal opasky organizácií WBA (Super), WBO, IBF a IBO. Zároveň sa však zmluvne zaviazal k odvete, čím prišiel o jeden z titulov.

   

  Nesplnil totiž požiadavku IBF, aby sa vo svojom najbližšom vystúpení postavil proti prednostnému vyzývateľovi tejto verzie, ktorým je iný Ukrajinec Viačeslav Glazkov. Opasok pripadol Anthonymu Joshuovi.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku