FAKT24
  SVETOVÝ POHÁR

  PARÁDA! Tím Európy so Slovákmi je vo finále Svetového pohára: Predĺženie rozhodol Tatar!

  25.09.2016 22:30 / šport google+ twitter facebook

  Pred turnajom všeobecne podceňovaný tím Európy sa prebojoval na hokejovom Svetovom pohári v kanadskom Toronte už do finále.

  Tomáš Tatar lupa
  Tatar zariadil víťazstvo tímu Európy v semifinále nad Švédmi. | Facebook T. Tatar

  V ňom v sérii hranej na dve víťazstvá vyzve domáci výber Kanady - prvý duel sa uskutoční 27. a odveta 29. septembra. Prípadný tretí zápas naplánovali na sobotu 1. októbra.

    

  Tím Európy pod vedením trénera Ralpha Kruegera s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom si finálovú miestenku vybojoval prostredníctvom nedeľňajšieho semifinálového triumfu v hale Air Canada Centre nad Švédskom 3:2 po predĺžení. Režisérmi víťazstva boli Slováci - brankár Jaroslav Halák predviedol 37 úspešných zákrokov a za jeho chrbát prekĺzli iba dva puky, na 1:1 vyrovnal v 37. min Marián Gáborík, v dvanástej sekunde tretej tretiny strelil gól Tomáš Tatar po spolupráci s Andrejom Sekerom a v predĺžení druhým presným zásahom v zápase rozhodol o postupe Európanov opäť Tatar.

   

  "Je to paráda a neviem popísať svoje pocity. Celý čas sme si verili a bojovali jeden za druhého. Takto sme zavreli ústa tým, čo tvrdili, že sme outsider turnaja. A teraz sme vo finále. Pri rozhodujúcom zásahu som vedel, že sa puk odrazil od mojej korčule. no bol som presvedčený, že som ho do bránky nekopol. Som rád, že nám to vyšlo. Teraz sa musíme poriadne pripraviť na finále. To bude veľmi náročné, pretože Kanada je veľký favorit a my môžeme bojovať len srdcom. Pred finále sa nevzdáme a pokúsime sa dosiahnuť dobré výsledky," povedal tesne po zápase Tatar, ktorý strelil dva góly.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku