FAKT24


sviatok má , zajtra

  KONIEC SEZÓNY!

  Koniec pre Rafaela Nadala! Sezóna skončila kvôli zraneniu...

  23.10.2016 00:03 / šport google+ twitter facebook

  Úspešná tenisová kariéra Rafaela Nadala si v roku 2016 naplno vybrala svoju daň. Nadal sa prakticky celý rok trápil so zraneniami.

  Rafael Nadal lupa
  Sezóna Rafaela Nadala sa skončila predčasne kvôli zraneniu. | archív

  A teraz dokonca sezónu predčasne ukončil. Dôvodom je zranené zápästie, ktoré ho trápi už dlhší čas. Nadal si chce ruku vyliečiť a sústrediť sa na novú sezónu.

    

  "Nie je žiadnym tajomstvom, že už na olympiádu som prišiel bez poriadnej prípravy a nedoliečený. Hlavným cieľom však bolo získať medailu pre Španielsko. Odvtedy sa však trápim bolesťami. Preto som teraz nútený ukončiť sezónu a začať sa pripravovať na rok 2017," povedal novinárom 14-násobný víťaz grandslamu. Nadal takisto dodal, že v tomto roku už neodohrá žiadny turnaj. Tridsaťročný tenista musel pred zápasom 3. kola odstúpiť z French Open a kvôli zranenému zápästiu vynechal ďalší grandslam vo Wimbledone.

   

  Vrátil sa však na olympijský tenisový turnaj v Riu de Janeiro a vo štvorhre získal zlato spoločne Marcom Lópezom. Nadal je momentálne šiestym hráčom rebríčka ATP a pravdepodobne by sa dostal na koncoročný turnaj ATP World Tour Finals.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku