FAKT24
  KONIEC NA MS

  KONIEC! MS v hokeji sme opäť zbabrali! Štvrťfinále si nezahráme! Cíger odstúp!

  17.05.2016 17:00 / šport google+ twitter facebook

  Slovensko sa lúči so svetovým šampionátom v hokeji už po skupinovej fáze, hoci štvrťfinále vôbec nebolo ďaleko. Nečakaná šanca, ktorú v Petrohrade Slovákom ponúkli Nemci víťazstvom nad Američanmi (3:2), žila do posledných sekúnd riadneho hracieho času utorkového súboja s USA.

  Ms v hokeji lupa
  Ani víťazstvo po predĺžení napokon nestačilo. | Profimedia

  Stačilo streliť víťazný gól na 3:2 a Cígerovi zverenci by sa ocitli vo vyraďovacej časti práve na úkor Američanov. Slovenskí hráči gól na 3:2 napokon dosiahli, ale až v predĺžení, kde už po 59 sekundách z prvej strely na bránku rozhodol Marko Daňo. V konečnom účtovaní zaostali za Američanmi o 2 body, v B-skupine skončili na 5. mieste a na šampionáte ako celku na desiatom.

    

  "Počúvanie národnej hymny je vždy krásne. Všetko je tak, ako má byť. Lúčime sa s turnajom víťazstvom, ale po predĺžení. Škoda, že to nestačí na štvrťfinále," povedal Marko Daňo v mixzóne slovenským novinárom. Na svoj prvý gól na MS 2016 čakal 21-ročný útočník Winnipegu až do siedmeho zápasu, ktorý vôbec nemusel byť posledný. Ak by premenil svoju šancu v oslabení v závere tretej tretiny, mohlo byť všetko inak. "Mrzí ma šanca v závere, keď sa mi puk skĺzol po hokejke. Strela nebola dostatočne razantná, aby sa dostala do bránky. Priznávam, že na konci sme už ťahali nohy. Ale bojovali sme a dávali do toho všetko," doplnil Daňo.

   

  Na rozdiel od Daňa sa gólu ani v záverečnom zápase nedočkal Martin Réway. Od ďalšieho z 21-ročných mladíkov v tíme Zdena Cígera, navyše s asistentským "áčkom" na hrudi, sa predsa len očakával väčší bodový prínos. Jedna asistencia v siedmich zápasoch je veľmi málo. "Ak by som dnes zo svojich šancí dal aspoň jeden gól, veľmi by to tímu pomohlo. Už od prvých stretnutí som necítil pohodu na hokejke. Dnes to bolo lepšie, dostal som sa aj do väčších šancí, ale nevyriešil som to dobre. Som sklamaný," povedal sebakriticky Réway. Šikovný útočník, ktorý začal minulú sezónu v Sparte Praha, a končil ju vo švajčiarskom Fribourgu, priznal zlepšenie v záverečnom zápase proti USA, ale celkový efekt je z toho nulový. "Dosiahli sme víťazstvo, ktoré je na nič. Ak by sme uhrali body aspoň s Bielorusmi, sme vo štvrťfinále. Je to škoda, sami sme si to pokazili. Dnes sme boli oveľa aktívnejší, ale za tie predchádzajúce zápasy sme si štvrťfinále nezaslúžili," priznal Réway.

   

  "Máme mladé mužstvo a učíme sa na chybách. Dnes sme si povedali - minimálne chyby, minimálne vylúčenia a to sme aj robili. Od takého zápasu sa treba odraziť a ísť ďalej. Keď chceme dať dokopy mladé mužstvo, tí hráči niekde musia získať skúsenosti. Našimi chybami a neskúsenosťou sme prehrali zápasy. Som pripravený na kritiku, ale ešte raz vravím - poučiť sa a dívať sa dopredu," skonštatoval v jednej z prvých reakcií Zdeno Cíger pre RTVS.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku