FAKT24
  ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY

  Sexy tenistka Wozniacka má problémy! Odhlásila sa z druhého grandslamu sezóny!

  18.05.2016 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Dánska tenistka s minulosťou jednotky svetového rebríčka WTA vo dvojhre Caroline Wozniacka sa odhlásila z druhého grandslamového turnaja sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (22. mája - 5. júna).

  Caroline Wozniacki lupa
  Tenistka sa nedávno preslávila sexy fotkami. | Sports Illustrated

  Nestihla si doliečiť zranenie pravého členka. Informáciu o absencii miestnej štvrťfinalistky zo sezóny 2010 a dvojnásobnej finalistky rovnako hodnotných newyorských US Open (2009, 2014) prinieslo twitterové konto medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska. Keďže Wozniacka stornovala svoj štart až po začiatku kvalifikačných bojov, v žrebe ju zastúpi tzv. lucky loserka. Absencia Dánky zároveň znamená, že Slovenka Karolína Schmiedlová je prvá pod čiarou v súvislosti s nasadením.

    

  Dvadsaťpäťročná momentálne 34. hráčka renkingu Wozniacka predtým absentovala na prestížnych antukových turnajoch v Madride a Ríme. Už vtedy sa začali potvrdzovať odhady, že možno bude pre indispozíciu, ktorú utrpela 7. apríla na tréningu, chýbať v súťažnom dianí minimálne 6 týždňov. Pre Ekstrabladet to priebežne predznamenal jej manažér Mikkel Nissen.

   

  Wozniacka pôvodne oznámila len neprítomnosť 13. - 16. apríla na turnaji II. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie 2016 reprezentačných družstiev žien v egyptskej Káhire a na následnom individuálnom podujatí v tureckom Istanbule. Severanka s poľskými koreňmi nedávno nadviazala spoluprácu s českým koučom Davidom Kotyzom, do januára trénerom krajanky Petry Kvitovej.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku