FAKT24
  ČO POVEDAL O MS?

  Trápne rečičky Nemečka! Máme pre vás jednu radu pán prezident! ODSTÚPTE!

  18.05.2016 09:00 / šport google+ twitter facebook

  Pre slovenskú hokejovú reprezentáciu sa skončili majstrovstvá sveta v Rusku triumfom nad výberom USA 3:2 po predĺžení v súboji základnej B-skupiny v Petrohrade. Zverenci trénera Zdena Cígera obsadili na svetovom šampionáte 10. miesto, dvojciferná pozícia im patrí prvýkrát od domácich MS v roku 2011.

  Igor Nemeček lupa
  Prezident SZĽH by mal zobrať zodpovednosť za žalostný stav nášho hokeja na seba. | Profimedia

  Slovenské mužstvo začalo púť turnajom dvomi víťazstvami - nad Maďarskom (4:1) a Francúzskom (5:1). Potom však prišli štyri prehry - s výberom Nemecka (1:5), Bieloruska (2:4), Kanady (0:5) a Fínska (0:5). Aj po nepríjemnej sérii neúspechov mali Slováci vytúžený postup do štvrťfinále vo svojich rukách, museli však Američanov zdolať v riadnom hracom čase. Nepodarilo sa im to, preto v stredu letia domov.

    

  "Som veľmi rád, že ´chalani´ do posledného duelu vstúpili pripravení, disciplinovaní a hrali kolektívne. Je možné pomenovať kopec pozitív, obetovali sa tomuto zápasu. Uvedomili si, o čom sme bavili počas celej sezóny. Sme mladé mužstvo a učíme sa na chybách. Škoda, že až teraz sme sa naštartovali a minimalizovali chyby. Podstatné je, že to pochopili, od toho sa treba odraziť. Keby to nepochopili vôbec, bolo by to horšie. Nikto nie je nadšený, že na šampionáte nejdeme ďalej. Hokej sa však bude hrať aj naďalej, a ak chceme niečo zlepšiť, musíme stavať na dnešnom zápase," zneli prvé hodnotiace slová trénera Cígera po vypadnutí jeho mužstva zo šampionátového diania. 

   

  Oveľa vtipnejšie vznievajú slová Igora Nemečka, prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Podľa neho sa úroveň svetového hokeja vyrovnala, preto sa má verejnosť na 10. miesto pozerať pozitívne. "Hodnotenie bude mať na starosti hlavný tréner, ktorý sa môže na to pripraviť, pretože budúcu stredu máme na pláne exekutívu. Tam sa bude hodnotiť naše vystúpenie na majstrovstvách sveta. Za seba môžem povedať, že som spokojný s víťazstvom nad Američanmi, aj keď po predĺžení. Pochopiteľne, tím bol mladý a je na čom stavať. Veľa fanúšikov čakalo viac, my tiež. Boli sme krôčik od štvrťfinále, ale skončilo to tak, ako skončilo. Musíme pracovať ďalej," povedal Nemeček.

   

  Aj po takomto žalostnom výkone, aký predviedli naši hráči hľada šéf hokeja pozitíva. "Treba sa pozerať na to pozitívne. Určitá skupina hráčov skončila, nová nastúpila. V 2012 sme vyleteli, s čím nikto nepočítal, ale ak sa vezme svetová desiatka, všetci vedia hrať hokej. Každý tím je zdolateľný, ale na druhej strane je ťažké ho zdolať. Treba sa na to reálne pozerať a reálne to aj hodnotiť. Mladí hráči majú svoju perspektívu pre ďalšie majstrovstvá sveta, ale najmä olympijské hry, keďže nie je nikde napísané, že tam budú môcť hrať hráči NHL. Chceme obstáť lepšie ako na uplynulej olympiáde a rovnako aj na domácich majstrovstvách v roku 2019," zdôraznil Nemeček. Verejnosť však volá po zmene. Takéto umiestnenia rozhodne vidieť nechcú. Preto by mal samotný Nemeček popremýšlať o zotrvaní vo svojej funkcii...

   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku