FAKT24


sviatok má , zajtra

  SUPER MARIO

  Šanca na návrat? S Balotellim sa chce rozprávať šéf reprezentácie!

  20.12.2016 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Dvadsaťšesťročný kontroverzný útočník dosiaľ naposledy bol členom "squadry" na MS 2014 v Brazílii.

  Mario Balotelli lupa
  Mario Balotelli je na najlepšej ceste vrátiť sa do talianskej reprezentácie. | Facebook M.Balotelli official

  Tréner talianskej futbalovej reprezentácie Gian Piero Ventura si pohovorí s útočníkom Mariom Balotellim o jeho prípadnom návrate do najcennejšieho dresu v marcovom asociačnom termíne. "Pred oznámením najbližšej nominácie sa s ním porozprávam. Jeho herné prednosti sú neoddiskutovateľné, ale už moji predchodcovia poukazovali na to, že v súvislosti s Mariom sú tam iné aspekty, ktoré treba brať do úvahy," skonštatoval Ventura.

    

   

  Kontroverzný Balotelli dosiaľ naposledy bol členom "squadry" na MS 2014 v Brazílii. Svoju kariéru po hluchom období sľubne reštartoval v tejto sezóne vo francúzskom Nice: v ôsmich stretnutiach nastrieľal rovnaký počet gólov.

   

   

  Taliansko predvlani na svetovom šampionáte neprešlo základnou skupinou a 26-ročného rodáka z Palerma Balotelliho vnímali viacerí kolegovia ako rušivý prvok v tímovej chémii. Má za sebou aj množstvo afér a útlmov z pôsobenia na klubovej úrovni. V súťažných ročníkoch 2014/2015 a 2015/2016 zhodne dal iba po jednom ligovom góle, a to ako hráč FC Liverpool a AC Miláno. Dávnejšie pôsobil aj v Interi Miláno a Manchestri City. V reprezentácii nastúpil od roku 2010 v 33 dueloch a dal 13 gólov. Pod predchádzajúcim koučom národného A-tímu Antoniom Contem nedostal šancu.

   

   

  "Niet pochýb, že Mario je disponovaný futbalista, a ja proti nemu nič nemám. Pri každom hráčovi, nielen Balotellim, sa však ráta aj schopnosť zapadnúť do kolektívu, prinášať obete a správať sa ústretovo. Sú takí, ktorí to zvládajú. Nájdu sa však aj opačné prípady. Po debate, ktorú povedieme, si bude musieť položiť otázky a najmä na ne nájsť odpovede," skonštatoval Ventura, ktorý je pri kormidle od júla, po necelých dvoch rokoch vystriedal spomenutého Conteho.

   

   

  Taliansko na tohtoročných ME vo Francúzsku prehralo vo štvrťfinálovom rozstrele z 11 m s Nemeckom. V marci bude hostiť Albánsko v G-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska a absolvuje aj prípravný duel s Holandskom. V tabuľke figuruje s 10 bodmi na druhej priečke o skóre za Španielskom, tretí Izrael má po štyroch kolách 9 bodov.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku