FAKT24


sviatok má , zajtra

  SOPKO V MVP

  VOLEJBAL: Martin Sopko st. MVP extraligy!

  19.05.2016 10:00 / šport google+ twitter facebook

  Smečiar strieborného Prešova Martin Sopko st. sa stal najužitočnejším hráčom (MVP) volejbalovej extraligovej sezóny 2015/16. Rozhodlo o tom hlasovanie trénerov účastníkov najvyššej slovenskej súťaže.

  Martin Sopko lupa
  Martin Sopko | Facebook

  V treťom ročníku ankety dali Sopkovi hlas štyria z deviatich koučov, tri dostal nitriansky smečiar Matej Kubš a po jednom Lukasz Szarek (Nitra) a Mikolaj Sarnecki (Košice). Sopko získal už druhé ocenenie v tomto roku: vo februári si v Bratislave prebral najprestížnejšiu cenu za víťazstvo v ankete SVF Volejbalista roka 2015. "Ocenenie MVP extraligy ma potešilo, hoci to určite nie je kompenzácia za nezískanie titulu. Individuálne ceny mohli tak ako pred rokom získať iní hráči a my titul - vymenil by som to. Bol by som šťastnejší, ale to už nezmením. Na jednej strane ma to teší, na druhej stále prevláda smútok z prehry vo finále," reagoval Sopko.

    

  Do ideálnej zostavy sa dostali len hráči z tímov finalistov. Najlepším nahrávačom sa stal Juraj Zaťko z Nitry, na smeč si tréneri vybrali Sopka a Kubša, na blok Ľuboša Macka (Prešov) a Mareka Ludhu (Nitra), na post univerzála Szareka a na libero Martina Turisa (Nitra). V predchádzajúcich ročníkoch ankety triumfovali Mikolaj Sarnecki (ŠK Chemes Humenné) a Andrej Patúc (VK Spartak VKP Komárno). Skúsený 34-ročný smečiar Sopko odohral ostatné dve sezóny v rodnom Prešove, s ktorým získal minulý rok majstrovský titul a v aktuálnej sezóne Slovenský pohár.

   

  K tomu pridal strieborné medaily za finálovú účasť v Slovenskom pohári 2015 a nedávnu prehru v dramatickej 7-zápasovej finálovej sérii s Nitrou. Zmluvu s Prešovom na ďalšiu sezónu síce nemá, ale je pravdepodobné, že v klube zostane. Sopko st. figuruje aj v nominácii Slovenska na Svetovú ligu, jeho štart je však pre zranenie ramena otázny. Reprezentanti SR budú mať zraz v pondelok 23. mája v Púchove. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku