FAKT24


sviatok má , zajtra

  OBROVSKÝ ÚSPECH

  SKVELÝ TÓTH: Náš zlatý olympionik sa stal Športovcom roka!

  23.12.2016 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Peter Sagan: "Ja som rád, že som skončil na druhom mieste, som na to hrdý."

  Matej Tóth lupa
  Matej Tóth zavŕšil tento rok najlepšie, ako vedel. | Archív

  Chodecký superman Matej Tóth sa stal Športovcom roka 2016, ale minimálne rovnakú pozornosť na slávnostnom galavečere vzbudil aj Peter Sagan. A to z viacerých dôvodov. Fenomenálny cyklista prišiel na slávnosť do činohernej sály novej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave dobre naladený a v zaujímavom outfite. Červené sako doplnil čiernym klobúkom a paličkou. Keď nadišiel správny čas, prevzal si divácku cenu pre najobľúbenejšieho športovca a pri tejto príležitosti pozval na pódium oboch rodičov, manželku, tiež fanklub, ktorý ho podporoval počas víťazného špurtu na majstrovstvách sveta v Dauhe a napokon aj svojich tímových kolegov - brata Juraja a Michaela Kolářa. "Všetkým vám patrí veľké ďakujem. Viac slov ani netreba," pozdravil sa verejne v priamom prenose RTVS s každým zo svojich blízkych.

    

   


  Na konci slávnostného večera sa športová verejnosť dozvedela meno nového kráľa športu pod Tatrami. Olympijský víťaz Tóth v novinárskom hlasovaní napokon dostal prednosť pred majstrom sveta Saganom, ale obaja naznačili, že kto bol prvý alebo druhý, bolo dva dni pred Vianocami druhoradé. Obaja si na pódiu vzájomne poblahoželali a Sagan neskôr v zákulisí na margo svojho druhého miesta a tiež na adresu Tótha uznanlivo povedal: "Olympiáda je najväčšie podujatie pre športovca. Matej Tóth ju vyhral, preto dominoval aj v tejto ankete. Ja som rád, že som skončil na druhom mieste, som na to hrdý."

   

   


  Dvojnásobný majster sveta Peter Sagan len vo štvrtok dorazil na Slovensko zo Švajčiarska, kde mal povinnosti so svojím novým tímom Bora-Hansgrohe a už bol na roztrhanie. Podvečer v rodnej Žiline slávnostným buly otvoril tipsportligový hokejový súboj medzi Žilinou a Zvolenom a dokonca si úspešne vyskúšal aj samostatný nájazd. O tri hodiny neskôr už bol v Bratislave, kde sa dekorovali najlepší športovci Slovenska.

   

   

  Obrovskú radosť neskrýval víťaz Matej Tóth: "Ďakujem najmä svojej rodine, krásnym dcérkam a manželke, ktoré ľúbim. Ďakujem aj všetkým, ktorí za mnou stoja, veľmi si to vážim. Výsledky tejto ankety neberiem ako súboj s inými športovcami. Skôr to vnímam ako ocenenie zo strany tých, ktorí šport pravidelne sledujú. Mám veľmi dobrý pocit z toho, že športu na Slovensku sa v tomto roku tak výrazne darilo. Je dobré, keď deti vidia športové hviezdy. Samozrejme, ak zvíťazím, moji najbližší z toho budú veľmi šťastní, ale ja to až tak nebudem vnímať, prvé či tretie miesto v tejto ankete, to nie je až taký rozdiel. Všetci, ktorí sme sa na toto oceňovanie dostali, si to zaslúžime. Je to o postoj, či sa niekto rozhodne preferovať svetovú hviezdu typu Petra Sagana alebo olympijské zlato. Či to beriem ako záväzok do budúcnosti? Ja som najmä rád, keď môžem robiť to, čo ma baví a to bola vždy moja hlavná motivácia , ktorá ma hnala do tvrdého tréningu, nie zlatá olympijská medaila. Úspechy sa dostavili až časom vďaka tvrdej práci."
   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku