FAKT24


sviatok má , zajtra

  ĎALŠÍ SLOVÁK V NHL

  Dobrá správa z NHL! Réway podpísal zmluvu s Montrealom!

  19.05.2016 17:05 / šport google+ twitter facebook

  Slovenský hokejový reprezentant Martin Réway bude vo svojej kariére pokračovať v klube zámorskej NHL Montreal Canadiens. Informáciu o dohode s útočníkom na trojročnej spolupráci prinieslo twitterové konto jeho nového zamestnávateľa.

  Martin Réway lupa
  Réway bude pôsobiť v Montreale Canadiens. | Facebook M. Réway

  Dvadsaťjedenročný rodák z Prahy Réway naposledy hral vo švajčiarskom tíme HC Fribourg-Gottéron a počas MS 2016 v Rusku, na ktorých štartoval, tréner "belasých" Miloš Říha potvrdil záujem Slovana Bratislava.

   

  Montreal si ho vybral zo 116. miesta vo štvrtom kole draftu 2013.
   

  Slovenský hokejový reprezentant Martin Réway spravil uzavretím nováčikovského kontraktu s Montrealom veľmi dôležitý krok na neľahkej ceste do NHL. "Som nadšený z dohody s Canadiens. Vďaka patrí všetkým mojim trénerom, spoluhráčom, samozrejme fanúšikom, a vôbec všetkým, ktorí mi v živote pomáhajú a podporujú ma," uviedol 21-ročný útočník prostredníctvom sociálnych sietí.

   

  Montrealčania uzavreli so šikovným centrom či krídelníkom zmluvu na tri roky. Réway sa bude teraz na jeseň usilovať prebojovať do prvého tímu Canadiens v konkurencii ďalších mladých hokejistov. Dvadsaťjedenročný rodák z Prahy naposledy hral vo švajčiarskom klube HC Fribourg-Gottéron, sezónu 2015/2016 odštartoval v Sparte. V minulosti pôsobil v QMJHL v tíme Gatineau Olympiques. 

   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku