FAKT24
  ĎALŠÍ SLOVÁK V NHL

  Dobrá správa z NHL! Réway podpísal zmluvu s Montrealom!

  19.05.2016 17:05 / šport google+ twitter facebook

  Slovenský hokejový reprezentant Martin Réway bude vo svojej kariére pokračovať v klube zámorskej NHL Montreal Canadiens. Informáciu o dohode s útočníkom na trojročnej spolupráci prinieslo twitterové konto jeho nového zamestnávateľa.

  Martin Réway lupa
  Réway bude pôsobiť v Montreale Canadiens. | Facebook M. Réway

  Dvadsaťjedenročný rodák z Prahy Réway naposledy hral vo švajčiarskom tíme HC Fribourg-Gottéron a počas MS 2016 v Rusku, na ktorých štartoval, tréner "belasých" Miloš Říha potvrdil záujem Slovana Bratislava.

    

  Slovenský hokejový reprezentant Martin Réway spravil uzavretím nováčikovského kontraktu s Montrealom veľmi dôležitý krok na neľahkej ceste do NHL. "Som nadšený z dohody s Canadiens. Vďaka patrí všetkým mojim trénerom, spoluhráčom, samozrejme fanúšikom, a vôbec všetkým, ktorí mi v živote pomáhajú a podporujú ma," uviedol 21-ročný útočník prostredníctvom sociálnych sietí.

   

  Montrealčania uzavreli so šikovným centrom či krídelníkom zmluvu na tri roky. Réway sa bude teraz na jeseň usilovať prebojovať do prvého tímu Canadiens v konkurencii ďalších mladých hokejistov. Dvadsaťjedenročný rodák z Prahy naposledy hral vo švajčiarskom klube HC Fribourg-Gottéron, sezónu 2015/2016 odštartoval v Sparte. V minulosti pôsobil v QMJHL v tíme Gatineau Olympiques. 

   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku