FAKT24


sviatok má , zajtra

  VERÍ SI

  Contador si stále trúfa zvíťaziť na Tour de France

  26.12.2016 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Španiel si verí aj v drese tímu Trek-Segafredo

  Contador lupa
  Alberto Contador má stále vysoké ciele. | Facebook Alberto Contador

  Alberto Contador je dvojnásobný víťaz cyklistickej Tour de France, hoci ho do žltého trička obliekli po troch ročníkoch slávnych pretekov, a stále verí, že je v jeho silách pridať ďalší celkový triumf. Tridsaťštyriročný Španiel si trúfa aj po podpise zmluvy s tímom Trek-Segafredo, kam zamieril po rozpade Tinkoff, kde bol spolujazdcom slovenskej enkvávy s Petrom Saganom na čele.

    

   

  "Je to prosté. Chcem sa vrátiť a zvíťaziť. Cítim, že na to stále mám. V uplynulých ročníkoch som mal vo Francúzsku veľa smoly, zväčša ma postihli pády," vyhlásil Contador podľa špecializovaného portálu cyclingnews.com. Tour vyhral prvý raz v roku 2007, druhé prvenstvo prišlo o dva roky neskôr. Nasledovala úspešná obhajoba anulovaná pre nepriaznivý výsledok testu na testosterón rovnako ako 5. miesto z ročníka 2011. TdF 2012 bola bez Contadora, návrat v roku 2013 priniesol 4. miesto. Ďalší ročník nedokončil, na začiatku druhého týždňa ho zastavil pád na trase do La Planche des Belles Filles. V roku 2015 unavený z víťazného Gira skončil piaty. Tour de France 2016 a Contador sa už v prvom týždni nevyhol pádom. V Pyrenejach sa pridružila choroba a znova bol z toho predčasný koniec, z bicykla zosadol v 9. etape.

   

   

  Súťažnú sezónu 2017 začne "El Pistolero" na februárových pretekoch Ruta del Sol v Andalúzii, ďalší jeho program by mal kopírovať ten z tohto roku. Trek-Segafredo pošle na Giro d’Italia tím pracujúci pre Baukeho Mollemu, Tour de France by mala patriť Contadorovi. "Máme veľký a vyvážený tím s dostatkom potenciálu na túto výzvu," zhodnotil Contador.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku