FAKT24


sviatok má , zajtra

  OBROVSKÝ BALÍK

  Carlos Tevez prestúpil do Číny. Zarobí šialené peniaze!

  30.12.2016 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Pracovať v Číne sa oplatí. Najmä ak ste futbalista a vaším zamestnávateľom je klub Shanghai Shenhua.

  Carlos Tévez lupa
  Carlos Tévez urobil svoj životný prestup! | Twitter

  Presvedčil sa o tom argentínsky futbalista Carlos Tevez, ktorý s klubom podpísal zmluvu za šialený ročný plat. Tevezovi za rok pribudne na účte 40 miliónov eur.

    

   

  To je viac ako zarobí Lionel Messi v Barcelone alebno Cristiano Ronaldo v Reale Madrid. Po prepočítaní to vychádza tak, že Tevez za týždeň zarobí neuveriteľných 770 000 eur. Alebo ak chcete za deň mu na účte pribudne 110 000. Tento plat z Teveza robí najlepšie plateného futbalistu sveta.

   

   

  „Shanghai Greenland Shenhua FC sa dohodol na prestupovej sume s tímom Boca Juniors. Carlos Alberto Tevez sa oficiálne stal hráčom Shanghai Shenhua,” uvádza sa vo vyhlásení klubu. Čínsky klub podľa všetkého za Tevezov prestup zaplatil 84 miliónov eur. Tevez sa do Argentíny vrátil po dlhoročnom pôsobené v Taliansku a Anglicku, kde si zahral v Manchestri United, Manchestri City a v Juventuse Turín. Do čínskych klubov v poslednej dobe prestúpili aj Graziano Pellè, Ezequiel Lavezzi a Jackson Martínez. Trénerom tímu Shanghai SIPG je zase  André Villas-Boas, ktorý nahradil Svena Gorana-Erikssona.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku