FAKT24


sviatok má , zajtra

  SKVELÝ VÝSLEDOK

  FAMÓZNE SLOVENKY: Velez-Zuzulová a Vlhová ovládli slalom Svetového pohára v Záhrebe!

  03.01.2017 17:28 / šport google+ twitter facebook

  Tridsaťdvaročná Bratislavčanka Velez-Zuzulová naplno využila zaváhanie Američanky Mikaely Shiffrinovej v 1. kole a v hodnotení slalomu sa na ňu dotiahla na rozdiel desiatich bodov.

  Lyžovanie lupa
  Oborvský úspech slovenského lyžovania! | Facebook

  Slovenské reprezentantky ovládli utorkový slalom Svetového pohára alpských lyžiarok v chorvátskom Záhrebe. Jeho víťazkou sa stala Veronika Velez-Zuzulová s náskokom 24 stotín sekundy pred Petrou Vlhovou, tretia Češka Šárka Strachová zaostala za Velez-Zuzulovou o ďalších 0,28 s. Tridsaťdvaročná Bratislavčanka Velez-Zuzulová naplno využila zaváhanie Američanky Mikaely Shiffrinovej v 1. kole a v hodnotení slalomu sa na ňu dotiahla na rozdiel desiatich bodov. "Sú to obrovské emócie, ale stojí to za to. Je to veľké zadosťučinenie, že robíme niečo dobre. Slovensko má dve neskutočné dievčatá. Bol by som rád, keby Veronika ešte pár rokov potiahla s Peťou, obom babám to neskutočne sedí," povedal po pretekoch Igor Vlha, otec Petry Vlhovej.

    

   


  Veronika Velez-Zuzulová bola líderkou slalomu už po 1. kole, v ktorom dosiahla o 39 stotín sekundy lepší čas ako Rakúšanka Bernadette Schildová. Tá napokon skončila až piata. Skúsenejšia z dvojice úspešných Sloveniek si na svoje konto pripísala už piaty triumf v pretekoch SP, naposledy sa z neho tešila dvakrát v polovici januára 2016 v rakúskom Flachau. Celkovo už po dvadsiaty deviaty raz v kariére vystúpila na pódium pre tri najlepšie slalomárky v pretekoch SP. Mladšia Petra Vlhová premiérovo v kariére skončila v SP druhá, doteraz mala na svojom konte jedno prvé a tri tretie miesta. Druhýkrát v histórii sa stalo, že na pódiu sa ocitli dve slovenské reprezentantky - prvýkrát to bolo pred necelým rokom v rakúskom Flachau 15. januára 2016. Veronika Velez-Zuzulová bola vtedy prvá a Petra Vlhová tretia.

   

   

  Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Záhreb (Chor.) - utorok - výsledky:


  Slalom žien (1. + 2. kolo): 1. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 2:02,53 s, 2. Petra Vlhová (SR) +0,24 s, 3. Šárka Strachová (ČR) +0,52, 4. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,83, 5. Bernadette Schildová (Rak.) +1,16, Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +1,91

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku