FAKT24


sviatok má , zajtra

  NOVÝ SYSTÉM

  Šéf FIFA sa naštval. „Prestaňte žiť v minulom storočí,“ odkázal kritikom.

  12.01.2017 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Rozšírenie majstrovstiev sveta vo futbale až na 48 tímov nahnevalo niektoré krajiny, ako napríklad Nemecko a Anglicko. Nový šéf FIFA Gianni Infantino má však poriadne tvrdý odkaz: „Prestaňte žiť v minulom storočí.“

  Fifa Gianni Infantino lupa
  Šéf FIFA Gianni Infantino obhajuje nový druh šampionátu. | Profimedia

  Proti rozšíreniu sú predovšetkým európske krajiny. Infantino však Nemcov upozornil na to, že ich pohľad je skreslený tým, že by sa na šampionát prebojovali aj vtedy, keby mal iba dvoch účastníkov. Nemci však podľa jeho slov musia prestať žiť v minulosti.

    

   

  „Aj keby ste organizovali šampionát iba s dvomi tímami, tak jedným z nich by určite bolo Nemecko. Je to tím, ktorý sa pravidelne kvalifikuje a pravidelne aj vyhráva. Akýkoľvek formát budeme mať, tak Nemecko tam bude. Pre veľa iných krajín je to však unikátna šanca prebojovať sa na veľký turnaj. Už nemáme 20. storočie. Futbal už nie je iba záležitosť Európy a Južnej Ameriky,“ povedal Infantino. Ten si navyše neodpustil žart na úkor Angličanov: „Nový formát aspoň pomôže Angličanom kvalifikovať sa na šampionát.“ Nový systém bude platný od roku 2026 a namiesto súčasných 32 tímov sa predstaví 48 reprezentácií. FIFA si od zmeny sľubuje zvýšenie ziskov o miliardu eur.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku