FAKT24


sviatok má , zajtra

  DEBUT V NHL

  Cehlárik nastúpil v tíme Bostonu, zažíva debut v NHL!

  12.02.2017 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Peter Cehlárik sa na ľavom krídle stal súčasťou druhého útoku Bruins s českými spoluhráčmi Davidom Krejčím na centri a kanonierom Davidom Pastrňákom napravo.

  Peter Cehlárik lupa
  Peter Cehlárik zažil debut v NHL. | webnoviny.sk/SITA/AP

  Peter Cehlárik je trinástym slovenským hokejistom, ktorý v tejto sezóne zasiahol do bojov v NHL, a celkovo 84. hráčom narodeným pod Tatrami v tejto slávnej severoamerickej súťaži. Dvadsaťjedenročný rodák zo Žiliny Cehlárik nastúpil vo farbách Bostonu v sobotňajšom domácom zápase proti Vancouveru, čo je jeho absolútny debut v prestížnej profilige.

    

   

  Cehlárik sa stal súčasťou druhého útoku Bruins na ľavom krídle s českými spoluhráčmi Davidom Krejčím na centri a kanonierom Davidom Pastrňákom napravo. Slovenského útočníka s tohtosezónnou vizitkou 18 gólov a 15 asistencií v tíme AHL Providence Bruins si do prvého tímu Bostonu pred pár dňami povolal nový tréner "medveďov" Bruce Cassidy, ktorý na lavičke nahradil dlhoročného kormidelníka Clauda Juliena. 

   

   

  Cehlárik až do leta 2016 pôsobil vo Švédsku v tíme Lulea HF, s ktorou v sezóne 2014/2015 triumfoval v Lige majstrov. Zároveň je bronzovým medailistom z majstrovstiev sveta do 20 rokov zo sezóny 2014/2015, ktoré boli v kanadských mestách Toronto a Montreal. Cehlárik nechýbal v slovenskom drese ani na MS 2016 v Rusku. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku