FAKT24


sviatok má , zajtra

  NHL

  Jágr chce hrať ďalej, bude to na Floride?

  05.04.2017 14:50 / šport google+ twitter facebook

  Predstavitelia Floridy Panthers sú s českou super hviezdou spokojní a je pravdepodobné, že mu ponúknu novú zmluvu

  Jaromír Jágr lupa
  Predstavitelia Floridy Panthers sú s českou super hviezdou spokojní a je pravdepodobné, že mu ponúkn | FB Jaromír Jágr

  Český hokejový veterán Jaromír Jágr chce hrať v zámorskej NHL aj v budúcej sezóne. Štyridsaťpäťročnému Jágrovi vyprší zmluva na Floride už o niekoľko dní, momentálne sa chce sústrediť na posledné stretnutia súťažného ročníka 2016/2017, keďže Panteri nepostúpili do play-off. "V prvom rade musím dohrať túto sezónu. Každým dňom sa chcem zlepšovať - tak je to už dvadsať rokov. Musím počkať, čo príde,“ povedal Jágr.

    

   

  Český superveterán odohral v tomto ročníku NHL všetkých 79 stretnutí (na Panthers čakajú ešte 3 zápasy), v ktorých získal 43 bodov za 16 gólov a 27 asistencií. Oproti vlaňajšku je to pokles o 23 bodov, ale stále úctyhodné číslo. Počas neúplných 23 sezón v NHL Jágr nazbieral neuveriteľných 1911 bodov a ďalších 201 v zápasoch play-off. "Páčila sa mi každá minúta, ktorú som na Floride prežil. Organizácia sa ku mne vždy správala dobre. Získali ma v rámci výmeny a dali mi príležitosť. Milujem to tu a nič sa na tom nezmenilo,“ vyhlásil víťaz ZOH 1998 v Nagane.

   

   

  Predstavitelia Floridy Panthers boli s výkonmi Jágra v aktuálnej sezóne spokojní a je pravdepodobné, že mu ponúknu novú zmluvu. "Je stále produktívny,“ uviedol generálny manažér mužstva z Miami Tom Rowe.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku