FAKT24


sviatok má , zajtra

  MAJSTROVSTVÁ SVETA

  USA, Kanada a Mexiko ohlásili spoločnú kandidatúru MS 2026

  10.04.2017 21:29 / šport google+ twitter facebook

  Zorganizovať majstrovstvá sveta v roku 2026 so 48 účastníkmi by bola unikátna šanca pre celý región futbalovej zóny CONCACAF.

  ms lupa
  Poslední majstri sveta vo futbale, hráči Nemecka. | Webnoviny.sk/SITA/AP

  Spojené štáty americké, Kanada a Mexiko oznámili spoločnú kandidatúru na usporiadanie majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2026. Stalo sa tak v pondelok na vrchole mrakodrapu Freedom Tower v newyorskej štvrti Lower Manhattan za prítomnosti futbalových prezidentov všetkých troch krajín. Informácia o spoločnom projekte sa prvýkrát, aj keď ešte neoficiálne, objavila po sobotňajšom stretnutí zástupcov krajín združených vo Futbalovej konfederácii Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF) v Arube. Kandidatúra Severnej Ameriky a Mexika má pomerne veľkú šancu na úspech vzhľadom na súčasnú pravidlá FIFA, ktoré neumožňujú uchádzať sa o tento šampionát zástupcom z Európy a Ázie. Ide o dôsledok toho, že MS 2018 sa uskutočnia v Rusku a o štyri roky neskôr v Katare.

    

   

  Na území Severnej Amerike, čiže v rámci zóny CONCACAF, sa konali majstrovstvá sveta vo futbale zatiaľ iba v roku 1994. Ich hostiteľom boli Spojené štáty americké a majstrom sveta sa stala Brazília. "Nemyslím si, že by USA nedokázali zorganizovať turnaj s potenciálne až 48 účastníkmi bez pomoci ďalších krajín. Na druhej strane je to unikátna šanca zapojiť do organizovania šampionátu celý severoamerický región," myslí si bývalý americký reprezentačný útočník a teraz futbalový expert ESPN Taylor Twellman. 

  MSI | fakt24.sk

  Komentáre k článku