sviatok má , zajtra

PLAY-OFF NHL

Všetky zápasy sa rozhodli až v predĺžení, Chicago na pokraji vypadnutia

18.04.2017 07:46 / šport google+ twitter facebook

Hokejisti Chicaga po dvoch domácich prehrách 0:1 a 0:5 neuspeli ani v treťom zápase štvrťfinále play-off Západnej konferencie NHL a na ľade Nashvillu prehrali 2:3 po predĺžení. Nashville vedie v sérii 3:0 a na postup do ďalšieho kolá mu stačí jediné víťazstvo. Prvú možnosť budú mať Predators už vo štvrtok 20. apríla opäť na domácom ľade.

Corey Perry lupa
    Zásluhou gólu Coreyho Perryho zvíťazili Mighty Ducks 5:4 a vedú v sérii 3:0. | sita/ap

V pondelkovom súboji v drese Blackhawks zaznamenal jednu asistenciu slovenský útočník Richard Pánik, ktorý sa podieľal na prvom góle Dennisa Rasmussena. Jeho klubový kolega Marián Hossa mal päť striel na bránku, ale ani jedna z nich sa neujala. Chicago viedlo ešte na začiatku tretej tretiny aj po päťdesiatom zásahu Patricka Kana v play-off 2:0, ale Nashville predviedol dokonalý obrat. Dvakrát sa presadil Švéd Filip Forsberg a v 17. min predĺženia strhol víťazstvo na stranu "predátorov" mladý švajčiarsky krídelník Kevin Fiala.

Aj v druhom pondelkovom súboji na Západe sa otáčal nepriaznivý vývoj v predĺžení a Anaheim sa po víťazstve 5:4 na ľade Calgary dostal na dostrel 2. kola play-off. Flames viedli nad Ducks 2:0 aj 4:1, ale nezlomní "káčeri" napokon gólom niekdajšieho najlepšieho kanoniera NHL Coreyho Perryho zvíťazili 5:4 a rovnako vedú v sérii 3:0.

Toronto po troch dueloch vedie 2:1 v sérii nad najlepším tímom základnej časti ročníka 2016/2017, keď proti Washingtonu predviedlo v nedeľu obrat z 1:3 na 4:3 po predĺžení. Auston Matthews a William Nylander premiérovo skórovali v play-off, o triumfe Maple Leafs rozhodol v 62. min Tyler Bozak. "Toľko emócií, že chcete byť so spoluhráčmi a oslavovať. Mali sme v tejto sérii mnoho vzostupov aj pádov. Každý zápas rozuzlilo až predĺženie. Toto sú najzábavnejšie stretnutia a je pekné, že dnes sme sa dočkali odmeny," komentoval Bozak. Slovenský obranca Martin Marinčin odohral viac než 13 minút a dosiahol jeden plusový bod.

Ottawe sa proti Bostonu napokon nevypomstilo, že premárnila trojgólový náskok z 24. min. Bruins na domácom ľade ešte do konca druhej tretiny vyrovnali na 3:3, ale v predĺžení rozhodol o triumfe hostí v presilovke Bobby Ryan. Senators sa ujali vedenia v sérii 2:1.

Štvrťfinále play-off NHL - pondelok (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Boston - Ottawa 3:4 po predĺžení (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1) - stav série 1:2
    Góly: 27. Acciari (Liles, Riley Nash), 27. Backes (Liles, Cross), 34. Pastrňák (McAvoy, Spooner) - 8. Hoffman (E. Karlsson, Z. Smith), 8. Brassard (B. Ryan, Staalberg), 24. Hoffman (Ch. Wideman, Brassard), 66. B. Ryan (Turris, E. Karlsson)
    Zdeno Chára (Boston) 29:07 min, 6 "hitov", 2 zblokované strely, -1 bod

Toronto - Washington 4:3 po predĺžení (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0) - stav série 2:1
    Góly: 15. Matthews (Rielly), 36. Kadri (Komarov), 40. W. Nylander (Matthews, Nyman), 62. Bozak (Kadri, Rielly) - 3. Nicklas Bäckström (Schmidt, Oshie), 5. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Oshie), 26. Kuznecov (M. Johansson, J. Williams)
    Martin Marinčin (Toronto) 13:28 min, 1 "hit", 2 zblokované strely, +1 bod

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Nashville - Chicago 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0) - stav série 3:0
    Góly: 45. F. Forsberg (Arvidsson), 55. F. Forsberg (Ellis, Johansen), 77. Fiala (Neal, Järnkrok) - 22. Rasmussen (Krüger, PÁNIK), 32. P. Kane (Keith, Toews)
    Marián Hossa odohral 23:19 min, 5 striel, 1 "hit", 1 zblokovaná strela, -1 bod, 2 trestné minúty, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 18:31 min, 1 asistencia, 1 strela, 1 "hit", 2 zblokované strely

Calgary - Anaheim 4:5 po predĺžení (2:1, 2:1, 0:2- 0:1) - stav série 0:3
    Góly: 3. Monahan (Brouwer, J. Gaudreau), 10. K. Versteeg (Monahan, Brodie), 25. Michael Stone (Brodie, Backlund), 29. S. Bennett (Giordano, Backlund) - 16. N. Ritchie (Vermette, H. Lindholm), 40. Theodore (Rakell, Bieksa), 52. Thompson (H. Lindholm, Perry), 56. Theodore (Bieksa, Thompson), 62. Perry (Rakell, Thompson)